Zamknij

Wojewódzki ostro o wyborach. Nie zabrakło wulgaryzmów [FOTO]

09.07.2020 14:56
Kuba Wojewódzki ostro o wyboracg
fot. Piotr Molecki/East News

Kuba Wojewódzki postanowił zabrać głos w sprawie wyborów prezydenckich. Jak przystało na kontrowersyjnego dziennikarza, nie zabrakło ironii i wulgarnego języka. Fani dziennikarza byli zachwyceni i poparli gorzkie słowa Kuby.

Kuba Wojewódzki to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy. Ogólnopolską sławę zawdzięcza nie tylko zawodowemu warsztatowi i ogromnemu zaangażowaniu w polską kulturę, ale też specyficznej postawie. Wojewódzki to osoba niepokorna, która nie boi się skandali, kontrowersyjnych opinii, która często dobitnie i w mocnych słowach wyraża swoje poglądy. Nie dla każdego takie zachowanie jest akceptowalne, samozwańczy "król TVN" ma ogromną rzeszę fanów, ale też wielu przeciwników. Mimo to od lat podąża wytyczoną ścieżką i nie zamierza się zmieniać.

Wybory prezydenckie 2020 to czas wyjątkowy, Polacy od lat nie spierali się tak w kwestii wyboru głowy państwa. Głos zabierają także gwiazdy, Dawid Podsiadło namawiał do głosowania, Aleksandra Żebrowska otwarcie wsparła Rafała Trzaskowskiego. Bierny nie pozostał także Wojewódzki. Dziennikarz w specyficzny dla siebie, pełen ironii i sarkazmu sposób, wypowiedział się na temat tego, jaką Polskę chciałby widzieć.

 Nic się nie stało: Kuba Wojewódzki odpowiada na oskarżenia Latkowskiego. "Idę z tobą i TVP do sądu"

Kuba Wojewódzki wulgarnie w sprawie wyborów. Ostre słowa dziennikarza

Na profilu Kuby Wojewódzkiego na Facebooku pojawił się post, który wywołał niemałe kontrowersje. Dziennikarz TVN w ostrych słowach opowiedział o tym, z jaką wizją Polski jest. Oczywiście w znany, ironiczny sposób.

- Jestem za Polską, w której nikt się nie będzie szczepił na cokolwiek, bo nie. Jestem za Polską, w której LGBT powinno być rozwiązane i wyleczone. Albo odwrotnie (...) jestem za Polską, w której edukacja seksualna powinna być karana śmiercią albo nawet jeszcze czymś bardziej dotkliwym. Jestem za Polską, w której mieszkańcy wsi, emeryci oraz ci z wykształceniem podstawowym powinni wyznaczać cywilizacyjne standardy nowym pokoleniom (...) Generalnie jestem za Polską, której połowa nie powinna ukrywać, że ma ochotę przy******lić tej drugiej. Dlatego idę głosować! - czytamy w poście Kuby.

Post Wojewódzkiego wzbudził szacunek wielbicieli dziennikarza, którzy w komentarzach popierali jego ostre i ironiczne podejście. A jak wam podoba się wpis Kuby?