Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler pogrążyły restaurację "Barszcz"? Lokal upadł po programie

27.09.2019 18:59

Magda Gessler przeprowadziła "Kuchenne Rewolucje" w restauracji "Gościnna Ukrainka" w Wejherowie. W programie zmieniono nazwę lokalu na "Barszcz". Mimo że restauracja przeszła gruntowne zmiany i dostała rekomendację Magdy Gessler, została zamknięta jeszcze przed emisją odcinka. Obecnie na budynku smutno powiewa plakat "do wynajęcia".

Magda Gessler "Kuchenne rewolucje" fot. Instagram:@kuchennerewolucjetvn

"Kuchenne Rewolucje" w restauracji "Gościnna Ukrainka"

Ostatni odcinek "Kuchennych Rewolucji" został zrealizowany w wejherowskiej restauracji "Gościnna Ukrainka". Jak podpowiada nazwa, w lokalu serwowano tradycyjne potrawy kuchni ukraińskiej. Bar założył Oleg, wykwalifikowany monter kadłubów stalowych, który 13 lat temu przyjechał do Polski, by pracować w stoczni. Razem z żoną Tatianą postanowili otworzyć własną gastronomię w Wejherowie. W tym celu zaciągnęli kredyt w wysokości 130 tysięcy złotych. Niestety, mimo starań Tatiany, restauracja nie przynosiła upragnionych zysków, a właściciele wkrótce popadli w długi. Gdy przez dłuższy czas dzienny utarg nie przekraczał 80 złotych, Oleg i Tatiana zdecydowali się poprosić o pomoc Magdę Gessler.

W "Kuchennych Rewolucjach" restauracja "Gościnna Ukrainka" zmieniła nazwę na "Barszcz". Magda Gessler odmieniła również wystrój oraz na nowo przerobiła z kucharką dania kuchni ukraińskiej. Potrawy, które podano jej na początku programu były niezjadliwe.

Takiego g*wnianego barszczu jeszcze w życiu  nie jadłam - powiedziała Gessler. Podobnie zostały ocenione pierogi. Obrażacie kuchnię ukraińską - grzmiała restauratorka.

Mimo latających talerzy i burzliwej atmosfery w kuchni załoga nauczyła się przyrządzać ukraińskie dania smacznie, choć podczas drugiej wizyty nie wszystkie smakowały tak jak chciała Gessler. Ostatecznie "Barszcz" otrzymał rekomendację restauratorki, a właściciele w końcu zaczęli mieć gości. Niestety z nieznanych przyczyn wejherowski lokal został zamknięty niedługo po "Kuchennych Rewolucjach".

Restauracja "Barszcz" zamknięta po "Kuchennych Rewolucjach"

Widzowie kulinarnego show donoszą, że restauracja "Barszcz" w Wejherowie już nie istnieje. Na zamieszczonym na Facebooku zdjęciu widać, że po lokalu hula wiatr, a nad drzwiami wisi napis "do wynajęcia". Restauracja upadła pół roku po wdrożeniu zmian przez Magdę Gessler i nie doczekała emisji odcinka. Niestety kreatorka smaku nie była w stanie ocalić ukraińskiego lokalu. Widocznie sytuacja finansowa Tatiany i Olega była znacznie gorsza niż twierdzili w programie, albo - jak piszą internauci, którzy skusili się na przysmaki serwowane w "Barszczu"  - kuchnia oraz jakość obsługi w dalszym ciągu pozostawiały wiele do życzenia. 

RadioZET.pl/jw

Oceń