Zamknij

Kurdej-Szatan nie wyda książki o sobie? Chodzi o wypowiedź o Straży Granicznej. "Jest załamana"

21.11.2021 15:29
Barbara Kurdej-Szatan
fot. TRICOLORS/East News

Barbara Kurdej-Szatan wstrzyma premierę książki o swoim życiu. Kontrowersyjna wypowiedź aktorki na temat Straży Granicznej ma nieść za sobą kolejne konsekwencje. Zdaniem portalu Pudelek pozycja może zostać wydana po jej uzupełnieniu.

Barbara Kurdej-Szatan przez lata przyzwyczaiła nas do wizerunku sympatycznej blondynki znanej z kampanii reklamowej sieci komórkowej, komedii romantycznych czy serialu "M jak Miłość", które przyniosły jej wielką popularność i status czołowej polskiej gwiazdy. Uważana była za twarz Telewizji Polskiej, nie narzekała na zawodowe propozycje i w oczach specjalistów od krajowego show-biznesu była "skazana na sukces". Niestety, obecnie popularna Baśka musi mierzyć się ze sporym wizerunkowym kryzysem. Wszystko za sprawą jej kontrowersyjnej i wulgarnej wypowiedzi dotyczącej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

- To jest ku**a Straż Graniczna. Straż? To są maszyny bez serca bez mózgu bez niczego! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy! Ku**a! Jak tak można! Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzęsę się i ryczę! Mordercy! Chcecie takiego rządu wciąż? Który zezwala na takie rzeczy, wręcz rozkazuje tak się zachowywać? Ku**aaaaaaaaa! - grzmiała w mediach społecznościowych.

Kurdej-Szatan przeprosiła za swoje słowa i być może wybaczono by jej wulgarny język, wszak kwestia migrantów emocjonuje niemal cały kraj, jednak nierozważne słowa skierowane pod adresem Straży Granicznej poniosły za sobą konsekwencje. Barbara została zalana falą krytyki, straciła pracę w TVP, a sprawą zajęła się prokuratura. Co więcej, jak informuje portal Pudelek, sytuacja może także wpłynąć na wydanie książki o życiu celebrytki.

Barbara Kurdej-Szatan nie wyda książki o sobie? Chodzi o wypowiedź aktorki o Straży Granicznej

Przed Wigilią na rynku miała ukazać się książka o życiu i karierze Barbary Kurdej-Szatan zatytułowana "Jak to się stało?". Aktorka mocno zaangażowała się w promocję tytułu, jednak afera związana z jej wypowiedzią z pewnością nie pomogła. Niemal każda aktywność gwiazdy w sieci wiąże się bowiem z krytycznymi komentarzami.

- Baśka jest załamana, bo teraz nie może promować książki nawet na Instagramie. Bo co napisze, to jest hejt - podaje informator Pudelka.

Serwis informuje także, że Kurdej-Szatan oraz autorka książki rozważają przesunięcie premiery i uzupełnienie treści o opis ostatnich kontrowersyjnych wydarzeń.

- Nie wiadomo, czy cała książka jest już wydrukowana, ale prawdopodobnie tak. Baśka i autorka wywiadu są załamane, że zbiegło się to z aferą.Najchętniej wstrzymałyby się z tą książką, dopisały jakiś rozdział o tej aferze i hejcie za jakiś czas, jak sytuacja się uspokoi. Zarówno wokół niej, jak i na granicy (...) Jeśli książka ukaże się bez odniesienia do afery, to będzie nieautentyczna i ludzie będą się z aktorki śmiać. Najlepiej w tej sytuacji poczekać, dopisać dodatkowy rozdział i ruszyć z promocją w nowym roku, jak ludzie zapomną. A jeśli już na to za późno, to aktorka i autorka mają problem - cytuje słowa specjalisty do spraw wizerunku gwiazd magazyn.

Myślicie, że Basia rzeczywiście powinna zmienić datę premiery?