Zamknij

Kurtka z Zary powodem politycznej burzy. Melania Trump na językach świata

Redakcja
22.06.2018 11:21
Melania Trump kurtka ZARA
fot. instagram

Pierwsza dama USA, Melania Trump, odwiedziła schronisko dla dzieci imigrantów, które oddzielane są od swoich rodziców. Podczas wizyty tej zaliczyła olbrzymią wpadkę. Kurtka, w której wystąpiła, znalazła się na językach ludzi na całym świecie. Wszystko przez napis na plecach, który w tych okolicznościach uznać można niemal za prowokację.

Melania Trump w kurtce z Zary na spotkaniu z dziećmi imigrantów

"I REALLY DON'T CARE, DO U?" - głosi napis umieszczony na plecach kurtki, którą założyła Melania. Zwrot ten, który znaczy po prostu "Naprawdę mnie to nie obchodzi. A ciebie?", w kontekście spotkania z dziećmi imigrantów zyskuje olbrzymie znaczenie symboliczne. Nic dziwnego, że tania kurtka z Zary wzbudziła taką sensacje. Wpadka czy celowe działanie? Raczej to pierwsze, bo pierwsza dama USA wraz z córką Ivanką opowiadały się wcześniej za podpisaniem przez męża dekretu o nierozdzielaniu rodzin, które nielegalnie przekroczyły granicą amerykańską.

Rzeczniczka Melanii Trump stwierdziła, że kurtka nie ma związku z okolicznościami. Jednak czy to możliwe, by kobieta ceniona za styl i rozważny dobór kreacji popełniła taki błąd? Internauci niedowierzają. Ogrom reakcji w mediach społecznościowych zaskakuje.

Pojawiły się nawet przeróbki ostatniej okładki tygodnika "Time", która wywołała poruszenie nie mniejsze, niż strój Melanii. W wersji stworzonej przez internautów, Trump stoi w kurtce pierwszej damy, założonej napisem w stronę płaczącego dziecka.

Przypomnijmy, że Donald Trump podpisał wreszcie prawo zakazujące rozdzielanie imigranckich rodzin, a Melania postanowiła odwiedzić ośrodek dla dzieci, które wcześniej zostały rozdzielone. W zamyśle był to dobry gest, jednak strój pierwszej damy wprawił wszystkich w konsternację. O tej wpadce jeszcze długo będzie głośno.

RadioZET.pl/SA