Zamknij

Kylie Jenner najmłodszą miliarderką na świecie. Wyprzedziła Marka Zuckerberga

Redakcja
06.03.2019 10:32
Kylie Jenner najmłodszą miliarderką na świecie. Wyprzedziła Marka Zuckerberga
fot. Instagram:@kyliejenner

Kylie Jenner, siostra Kim Kardashian, pobiła rekord Marka Zuckerberga. Magazyn „Forbes” ogłosił, że Jenner została najmłodszą miliarderką na świecie. Ile lat zajęło jej zarobienie tak ogromnych pieniędzy?

Kylie Jenner to jedna z najpopularniejszych światowych celebrytek, która ogromną popularność zawdzięcza między innymi udziałowi w programie „Z kamerą u Kardashianów”. Siostra Kim Kardashian zrobiła karierę w modelingu, współpracując z wieloma znanymi markami i magazynami modowymi. W wieku zaledwie 18 lat zdecydowała się na założenie własnej marki kosmetyków. Jej rodzina nie wierzyła w powodzenie przedsięwzięcia, więc Kylie zainwestowała w projekt wyłącznie własne oszczędności. Wielu geniuszy marketingu może pozazdrościć jej biznesowego instynktu. Dzięki popularności w mediach społecznościowych produkty marki Kylie Cosmetics rozchodziły się w błyskawicznym tempie. Nikt chyba nie spodziewał się, że projekt 18-latki odniesie tak spektakularny sukces. Obecnie jej profil na Instagramie obserwuje ponad 128 milionów użytkowników, a 20 milionów śledzi profil jej firmy. Oczywiście ogromne zainteresowanie kosmetykami przyniosło Kylie również kolosalne zyski.

ZOBACZ: Kylie Jenner zdetronizowana. Najpopularniejszym zdjęciem na Instagramie jest zdjęcie...jajka

Kylie Jenner
fot. Instagram:@kyliejenner

Kylie Jenner najmłodszą miliarderką

W 2018 roku Kylie Jenner znalazła się na okładce magazynu „Forbes”. Młoda bizneswoman wyprzedziła Kim Kardashian, jej dochody miały być nawet dwukrotnie wyższe niż dochody siostry. Już wtedy mówiono, że majątek właścicielki Kylie Cosmetics wynosi około 900 milionów dolarów. Niewiele dzieliło ją więc od tytułu najmłodszej miliarderki na świecie. We wtorek, 5 marca magazyn „Forbes” ogłosił, że Jenner może pochwalić się najszybszym dotarciem do miliarda. Co więcej, celebrytka dokonała tego w wielu zaledwie 21-lat, zatem o aż 2 lata szybciej niż dotychczasowy rekordzista, Mark Zuckerberg. Twórca Facebooka z pierwszego zarobionego miliarda cieszył się w wieku 23 lat.

ZOBACZ: Mark Zuckerberg straci posadę? Inwestorzy mają dość

RadioZET.pl/MF