Zamknij

Lara Gessler zdradziła, skąd pomysł na imię córki. Zainspirowała się znaną postacią

05.11.2020 13:57
Lara Gessler
fot. VIPHOTO/East News

Lara Gessler niedawno ujawniła imię swojej córki. Wnuczka Magdy Gessler została nazwana bardzo oryginalnie. Okazuje się, że Lara zaczerpnęła pomysł z biograficznej książki o Witkacym. 

Lara Gessler w październiku urodziła pierwsze dziecko. Razem z mężem Piotrem Szelągiem właścicielka cukierni Słodki Słony powitała na świecie córkę. Wkrótce na Instagramie pojawiły się pierwsze zdjęcia Lary Gessler z dzieckiem przy piersi. Fani chcieli jednak wiedzieć, jakie imię otrzymała wnuczka Magdy Gessler. Przed porodem rodzice zapewniali, że będzie ono tradycyjne, lecz rzadkie i szerzej nieznane. Słowa dotrzymali, bo córka Lary Gessler otrzymała imię Nena

Internauci obserwujący młodą restauratorkę na Instagramie zastanawiali się, jakie znaczenie ma imię Nena i skąd w ogóle wziął się pomysł, by tak nazwać dziecko. Sugestie były różne i najczęściej wiązały się ze słynną niemiecką wokalistką Neną, która w latach 80. wylansowała przebój "99 Red Balloons". Ale prawda o imieniu córki Lary Gessler jest zupełnie inna. Gwiazda zdradziła swoją inspirację podczas ostatniej sesji Q&A. 

Lara Gessler pokazała zdjęcia ze ślubu. Suknia skromna, lecz robi wrażenie [FOTO]

Lara Gessler o imieniu córki. Dlaczego nazwała ją Nena? 

Córka Magdy Gessler została zapytana przez internautów m.in. o szczegóły porodu. Lara wyznała, że rodziła naturalnie i nie korzystała ze znieczulenia. 

I żeby nie było, nie uważam, że to dla każdego, ale warto się rozeznać w temacie i podejść do porodu świadomie. Bierzemy znieczulenie głównie z automatu - z lęku i niewiedzy - argumentowała.

W temacie imienia córki napisała, że zainspirowała się słynną muzą Stanisława Ignacego Witkiewicza Neną Stachurską, o której przeczytała w książce "Kobiety Witkacego". 

Żona Witkacego była nazywana Neną. Potem znalazłam to imię w kulturze rzymskiej i hebrajskiej - wytłumaczyła. 

Podoba wam się to imię? 

lara gs
fot. Instastory:@lara_gessler