Zamknij

Lech Wałęsa odważnie o życiu prywatnym u Kuby Wojewódzkiego. "Się przeleciało trochę"

12.05.2021 15:00
Lech Wałęsa
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/ EAST NEWS

Gościem Kuby Wojewódzkiego był Lech Wałęsa, który odważnie opowiedział o życiu zawodowym i prywatnym, między innymi o kobietach, z którymi był przed ślubem. Nie ukrywał, że nie mógł narzekać na brak powodzenia.

Lech Wałęsa to bez wątpienia człowiek legenda, Polak znany i ceniony na całym świecie. Dosyć powiedzieć, że został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Krajowa historia pamięta go jako zaangażowanego działacza i polityka, który jawnie przyczynił się do transformacji ustrojowej, niektórzy przypisują mu wręcz obalenie komunizmu w Polsce. Pierwszy prezydent RP wybrany w wyborach powszechnych. Jest jednak osobą, wokół której niejednokrotnie pojawiały się kontrowersje, w tym zarzuty o współpracę z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa, które są niezmiennie kwestią sporną wśród historyków.

Obecnie Wałęsa publicznie krytykuje rząd Prawa i Sprawiedliwości i nie rozstaje się z koszulką, na której widnieje napis "Konstytucja". Były prezydent był gościem programu Kuby Wojewódzkiego i zasiadł na kanapie obok Oli Żebrowskiej. Widzowie spodziewali się niezwykle barwnej rozmowy pełnej szczegółów z życia znanej osobistości i nie zawiedli się. Rozmowa zahaczyła nawet o życie seksualne polityka.

Lech Wałęsa u Kuby Wojewódzkiego o seksie przed ślubem. Zaskoczył widzów

W rozmowie z Kubą Wojewódzkim Lech Wałęsa otwarcie opowiedział o tym, dlaczego bliskie mu jest hasło "Konstytucja" i jak obecnie układa się jego sytuacja finansowa.

- Dlaczego noszę koszulkę z napisem „Konstytucja”? W tamtym czasie my walczyliśmy z systemem o nowy system. Udało nam się wywalczyć nowy system, który ułożył się w trójpodział władzy. Na czele tego stoi konstytucja, a pilnuje tego sąd. Wywalczyliśmy system, a teraz paru ludzi psuje ten system. Teraz walczymy z ludźmi, którzy psują system [...] Do tego czasu najważniejsze były dla mnie polityka, pieniądze. Te pieniądze do mnie same przychodziły. Teraz moja sytuacja jest gorsza i zaczyna mi brakować, dlatego potrzebuję trochę dorobić - zdradził.

Kontrowersyjny prowadzący zapytał także o życie rodzinne byłego prezydenta oraz jego partnerki. Okazało się, że Wałęsa przed ślubem cieszył się sporym powodzeniem. Nie wyobraża sobie jednak życia bez ukochanej Danuty, która sama wydała książkę opisującą skomplikowane relacje z mężem.

- Nie, tam się przeleciało trochę. A niech słyszy [...] Nie wyobrażam sobie, gdybym miał inną żonę. Byliśmy wychowani prosto. Każdy robił swoje, bez uzgodnień. Mogłem sobie pozwolić na różne rzeczy, ale musiałem pamiętać, żeby miała z czego żyć [...] Jak były dzieci, to były problemy z dziećmi, wszystko pięknie, wspaniała rodzina. Odkąd nie ma dzieci, to szukamy zaczepki. Kłócimy się raczej  - opowiedział szczerze.

Wałęsa nie szczędził gorzkich słów pod adresem PiS, ale wielu widzów z pewnością najmocniej zapamięta jego odważne słowa o żonie.