Zamknij

Marta Kaczyńska pokazała zdjęcie ślubne rodziców

Redakcja
03.11.2017 10:00
Marta Kaczyńska pokazała zdjęcie ślubne rodziców
fot. Eastnews

Maria i Lech Kaczyńscy wzięli ślub 27 kwietnia 1978 roku w Warszawie. – Lubiłam oglądać zdjęcia ze ślubu i patrzeć na wzruszone oczy mamy. Miała wtedy na sobie prostą błękitną sukienkę i szal. Podobno tańczyli do rana – opisywała w książce pierwszy, cywilny ślub rodziców Marta. Teraz córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej opublikowała w internecie zdjęcie z tej uroczystości.

Jak wcześniej napisała w książce „Moi rodzice” Marta Kaczyńska, jej rodzice brali ślub... dwa razy. Najpierw wzięli cywilny, a dopiero po pięciu latach, przy okazji chrztu trzyletniej już wtedy córki, przysięgli sobie miłość w kościele.

„Rodziców poznali ze sobą wspólni znajomi z Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Mama postanowiła pomóc tacie w wynajęciu pokoju w willi, w której mieszkała. Tata na spotkanie z właścicielami domu przyszedł rozczochrany, bo strasznie wiało, a miał wtedy bardzo bujne kręcone włosy. Kiedy mama go zobaczyła, to podobno niewiele się zastanawiając, chwyciła za grzebień i poprawiła mu fryzurę" – wspominała Kaczyńska w książce „Moi rodzice".

Zdjęcie, którym podzieliła się z fanami Marta Kaczyńska, pochodzi z tej cywilnej uroczystości. Widzimy na nim Marię Kaczyńską ubraną w jasną, połyskującą sukienkę i Lecha Kaczyńskiego w prążkowanym garniturze.

Zrzut ekranu 2017-11-03 o 09.58.43

RadioZET.pl/SI