Zamknij

Lena Dunham jest nieuleczalnie chora. Znana aktorka zdradziła, że bardzo cierpi

Maciej Friedrich
13.11.2019 14:15
Lena Dunham jest nieuleczalnie chora. Znana aktorka zdradziła, że bardzo cierpi
fot. Rex Features/East News

Lena Dunham to popularna amerykańska aktorka, doskonale znana widzom między innymi z serialu HBO „Dziewczyny”. Zdobywczyni Złotego Globu wyznała, że zmaga się z nieuleczalną chorobą. Zdradziła, że bardzo cierpi i ma problemy z poruszaniem się.

Lena Dunham wyznała, że zmaga się z nieuleczalną chorobą. Popularna amerykańska aktorka i reżyserka ma na swoim koncie wiele aktorskich kreacji, a w 2013 roku została nagrodzona Złotym Globem za rolę Hannah w serialu HBO „Dziewczyny”. W 2019 roku mogliśmy oglądać ją w „Pewnego razu w Hollywood” Quentina Tarantino, w którym pojawił się także Rafał Zawierucha.

Niestety w życiu prywatnym gwiazda zmaga się z problemami zdrowotnymi. O tym, że walczy z przewlekłą chorobą genetyczną, poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Lena Dunham jest nieuleczalnie chora. Szczere wyznanie gwiazdy HBO

Na profilu Leny Dunham na Instagramie pojawił się post, w którym aktorka zdradza, że choruje na zespół Ehlersa-Danlosa. Przewlekła genetyczna choroba powoduje między innymi nadmierną elastyczność skóry i bolesną dyslokację stawów.

Mogłabym się wstydzić tych zdjęć paparazzi. Myślę, że taka była intencja osób, które je zamieściły, ale nie jest mi wstyd. Mógłbym też skłamać i powiedzieć, że to wczesne przebranie na Halloween. Ale prawda jest taka: tak wygląda moje życie, kiedy walczę z przewlekłą chorobą. Zespół Ehlera-Danlosa oznacza, że potrzebuję wsparcia nie tylko moich przyjaciół. Dziękuję ci, słodka lasko! Przez lata wzbraniałam się przed robieniem czegokolwiek, co ułatwiałoby moją sytuację fizyczną. Przecież chodząc o lasce, „wyglądam dziwnie”. Ale dużo mniej dziwne jest mieć możliwość uczestniczenia w życiu niż pozostawanie cały dzień w łóżku. Tak, naprawdę mam na sobie piżamę. Szłam do samochodu, by pojechać do lekarza, chciałam czuć się swobodnie. Godzinę później wystroiłam się na spotkanie w sprawie nowej pracy. To dwa oblicza kobiet cierpiących na przewlekłą chorobę: dalej stawiamy sobie cele i je realizujemy, a w ciągu jednego dnia przeżywamy wiele żyć – napisała aktorka.

Rok temu Lena była zmuszona poddać się zabiegowi usunięcia macicy, niezbędnemu w walce z endometriozą. Gwiazda cierpi także na nerwicę natręctw i zaburzenia lękowe.

Gwieździe „Dziewczyn” życzymy zdrowia i wytrwałości!

Zagłosuj

Oglądasz "Dziewczyny"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF