Zamknij

Leszek Stanek jest po operacji. Przez wyniszczającą chorobę schudł aż 11 kg

Judyta Wanicka
19.02.2020 10:56
Leszek Stanek
fot. Instagram:@leszek_stanek

Leszek Stanek przeszedł operację, która uratowała mu życie. Aktor znany z programu "Azja Express" od kilku miesięcy zmagał się z poważną chorobą jelit. Na stół operacyjny trafił z potężnym bólem i zagrożeniem sepsy. Leszek Stanek opowiedział o swojej chorobie w "Dzień Dobry TVN".

Leszek Stanek znany z udziału w pierwszej edycji programu "Azja Express" przez ponad miesiąc zmagał się z potężnymi bólami jelit. Stan aktora pogorszył się do tego stopnia, że z zagrożeniem życia trafił na stół operacyjny. Miesiąc po zabiegu artysta opowiedział w "Dzień Dobry TVN" o dramatycznej walce o zdrowie.

Leszek Stanek przeszedł operację jelit

Problemy zaczęły się po sylwestrze. Leszek Stanek zaczął odczuwać dotkliwe bóle brzucha, których nie mógł niczym uśmierzyć. Zwykłe leki nie działały, a silniejszych opioidów nie mógł przyjmować. Aktor stracił 11 kilogramów i zaczął mieć stany depresyjne.

Lekarze początkowo podejrzewali niestrawność, ale pogłębione badania wykazały znacznie poważniejszy problem. Okazało się, że Leszek Stanek cierpi na niedrożność jelit spowodowaną zrostami po poprzednich operacjach. 5 stycznia gwiazdor trafił na stół operacyjny.

Kiedy trafiłem na stół operacyjny, to już było zagrożenie sepsą i dosyć poważne zagrożenie życia. W ogromnych bólach, jeszcze przed narkozą, musiałem wyrazić zgodę na operację i tam były takie klauzule, jak skrócenie jelita, wycięcie jelita, zrobienie stomii, co dla mnie jest niewyobrażalne - powiedział w programie Stanek.

Aktor opuścił szpital kilka tygodni temu i z każdym dniem czuje się lepiej. W rozmowie z Agnieszką Jastrzębską wyznał, że dzisiaj cieszy go nawet możliwość wypicia szklanki wody.

W momencie, kiedy człowiek jest w dosyć ciężkim stanie zdrowotnym, wtedy zaczynamy doceniać takie drobne rzeczy, które dotychczas były niezauważane, jak na przykład możliwość picia wody - powiedział gwiazdor "Azji Express".

Zagłosuj

Badasz się regularnie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw