Zamknij

Leszek Stanek znowu w szpitalu. Przeszedł kolejną operację. "Trafiłem we właściwym momencie"

Judyta Wanicka
05.05.2020 11:44
Leszek Stanek
fot. Instagram:@leszek_stanek

Leszek Stanek trafił do szpitala. Uczestnik programu "Azja Express" musiał przejść kolejną operację w związku z chorobą, na którą zapadł kilka miesięcy temu. Na co choruje Leszek Stanek i w jakim jest stanie? 

Leszek Stanek przeszedł operację w szpitalu. Aktor i wokalista znany z pierwszej edycji programu "Azja Express" cierpi na przewlekłą chorobę jelit, które co jakiś zaostrza przebieg. Na początku roku gwiazdor trafił do szpitala z silnymi bólami brzucha. Jego życie było zagrożone, dlatego lekarze zdecydowali się na zabieg chirurgiczny. Niestety po kilku miesiącach spokoju choroba Leszka Stanka ponownie dała o sobie znać. W majówkę 38-letni gwiazdor "Azji Express" przeszedł kolejną operację. 

Leszek Stanek w szpitalu. Miał kolejną operację 

Leszek Stanek spędził majówkę w szpitalu. Wokalista poinformował na Instagramie, że jego schorzenie znowu dało się we znaki i po raz kolejny musiał pójść pod nóż. Post ilustruje zasmucające zdjęcie Leszka Stanka przypiętego do aparatury. 

Dla jasności nie żalę się ani nie chwale. Dzielę się z Wami tym, co ważne w moim życiu. Jak się zapewne domyślacie, nie planowałem spędzać w taki sposób majówki, ale skoro już muszę, to cieszę się, że tym razem udało się sprawniej podejść do tematu. Trafiłem we właściwym momencie pod właściwą opiekę. A personel medyczny mimo pandemii bardzo dobrze, miło i profesjonalnie mną się zajął - napisał gwiazdor "Azji Express".

Aktor uprzedził pytania zatroskanych internautów i zapewnił, że nie ma koronawirusa.  

Przed samą operacją trzeba było przejść odpowiednie procedury, ale dzięki temu wiem, że korona mi z głowy nie spadnie, bo korony po prostu nie mam. Jednego czego żałuję, a na co niestety nie mam wpływu, to sam fakt ze znowu kolejny raz wylądowałem pod krajalnicą. Tym mniej pocieszająca jest ta sytuacja, bo po ostatniej operacji czułem, że w pełni dochodziłem do wyznaczonych przeze mnie standardów związanych z jakością życia i formą fizyczną. Nie ma co się żalić, tyle Wam powiem. Cieszmy się chwilą, bo jutro nie wiadomo co nam przyniesie albo co zabierze - podsumował sytuację Stanek. 

Leszek Stanek przekazał smutną wiadomość. Jego ukochany pies zginął w wypadku

Leszek Stanek - choroba. Na co choruje uczestnik "Azji Express"?

Leszek Stanek zmaga się z przewlekłym zapaleniem jelit. Problemy wokalisty zaczęły się na początku 2020 roku. Wokalista zaczął odczuwać dotkliwe bóle brzucha, których nie mógł niczym uśmierzyć. Zwykłe leki nie działały, a silniejszych opioidów nie mógł przyjmować. Aktor stracił 11 kilogramów i zaczął mieć stany depresyjne. 

Lekarze początkowo podejrzewali niestrawność, ale pogłębione badania wykazały znacznie poważniejszy problem. Okazało się, że Leszek Stanek cierpi na niedrożność jelit spowodowaną zrostami po poprzednich operacjach. 5 stycznia gwiazdor przeszedł kolejny zabieg. 

Kiedy trafiłem na stół operacyjny, to już było zagrożenie sepsą i dosyć poważne zagrożenie życia. W ogromnych bólach, jeszcze przed narkozą, musiałem wyrazić zgodę na operację i tam były takie klauzule, jak skrócenie jelita, wycięcie jelita, zrobienie stomii, co dla mnie jest niewyobrażalne - opowiadał w "Dzień Dobry TVN" Stanek.

Po operacji Leszek Stanek musiał radykalnie zmienić dietę i zrezygnować z wielu produktów. Jak wyznał na Instagramie, cieszy go nawet możliwość wypicia szklanki wody. Niestety choroba  gwiazdora "Azji Express" nie jest w pełni uleczalna. Jedyne, co mu pozostaje, to dbać o dietę i nie robić niczego, co mogłoby pogorszyć sytuację. 

RadioZET.pl/jw