Zamknij

Leticia Calderon, czyli legendarna "Esmeralda", zmieniła się nie do poznania. Jak dziś wygląda?

Judyta Wanicka
23.10.2019 17:38
Leticia Calderon "Esmeralda"
fot. YouTube

Leticia Calderón zdobyła olbrzymią popularność dzięki tytułowej roli w telenoweli "Esmeralda". Polscy widzowie oszaleli na punkcie serialu oraz meksykańskiej gwiazdy. W 1999 roku aktorka przyjechała nad Wisłę spotkać się z rzeszą fanów. Od tamtej pory serialowa Esmeralda bardzo się zmieniła. Jak dzisiaj wygląda Leticia Calderón?

Leticia Calderón jest jedną największych gwiazd latynoskich telenoweli. Aktorka ma na swoim koncie mnóstwo ról, ale największe uznanie i międzynarodową sławę przyniosła jej postać Esmeraldy Rosales-Peñarreal w serialu "Esmeralda". Na ekranie towarzyszył jej zabójczo przystojny Fernando Colunga, który wcielił się w rolę ukochanego głównej bohaterki, Jose Armando. Historia ubogiej, niewidomej dziewczyny wzruszała polskich widzów w latach 1998-1999. Popularność telenoweli okazała się tak duża, że rok później stacja TVN zdecydowała się wyemitować serial po raz drugi.

Leticia Calderon z telenoweli "Esmeralda". Jak dzisiaj wygląda?

Leticia Calderón dzięki tytułowej roli w "Esmeraldzie" stała się ukochaną gwiazdą Polaków. W 1999 roku Meksykanka gościł w Polsce na zaproszenie telewizji TVN. Podczas wizyty spotkała się z fanami, wystąpiła w popularny show oraz odwiedziła dom samotnej matki. Kolację pożegnalną dla gwiazdy wyprawiła sama Magda Gessler.

Sukces "Esmeraldy" był porównywany do "Niewolnicy Isaury" oraz "Zbuntowanego Anioła" z uwielbianą przez polskich widzów Natalią Oreiro. Co ciekawe, inne opery mydlane z Leticią Calderón przeszły bez echa. Wielu widzów do dziś pamięta aktorkę jako błękitnooką piękność o powłóczystym spojrzeniu. Od czasu "Esmeraldy" minęło równo 10 lat. Przez ten czas Leticia Calderón zdążyła się spektakularnie zmienić.

Serialowa "Esmeralda" ma dziś 51 lat. Nada mieszka w Meksyku i gra w tamtejszych telenowelach. Ostatni sukces odniosła w 2016 roku, występując w produkcji "Kobiety w czerni". Rola przyniosła jej nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą.

Leticia Calderon z "Esmeraldy" ma chorego syna

Leticia Calderón była dwukrotnie zamężna. Z ostatniego związku ma dwóch synów: Luciana i Carla. Starszy Luciano urodził się z zespołem Downa. Chłopak cierp także na dysautonomię. Zmagania z chorobą syna natchnęły aktorkę do napisania książki o pierwszych latach życia chorego Luciana. W autobiograficznej historii gwiazda dzieli się swoimi doświadczeniami w wychowywaniu dziecka z zespołem Downa. 

Życie Leticii Calderón również obfitowało w wątki jak z telenoweli. Jej mąż, prawnik Juan Collado, z którym aktorka ma synów, dał się uwieść wielkiej gwieździe Yadhidzie Corrillo. Ich romans wywołał skandal. Mimo to Leticia nawiązała serdeczne stosunki z kochanką męża. W jednym z wywiadów Corillo stwierdziła, że kocha dzieci Calderón jak własne.

RadioZET.pl/jw