Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Louis. Imię trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama

27.04.2018 12:17

Loius Arthur Charles – tak brzmi imię (i imiona) trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama. Para książęca w oficjalnym komunikacie podała, że ich synek otrzyma właśnie to imię. Ładne?

Księżna Kate i syn Louis fot. PAP

Louis Arthur Charles. Imię trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama

Księżna Kate urodziła swoje trzecie dziecko i drugiego syna w poniedziałek, 28 kwietnia 2018 roku Chłopiec, który – jak już teraz wiemy – otrzymał imię Louis urodził się o 11.01 czasu lokalnego (godz. 12.01 czasu polskiego).

Księżna Kate została przyjęta do szpitala St Mary's w Londynie w poniedziałek 23 kwietnia wcześnie rano. Zgodnie z obwiązującymi zasadami o narodzinach trzeciego dziecka książęcej pary najpierw poinformowano królową Elżbietę II i najbliższych Kate i Williama.

Trzecie dziecko Williama i Kate jest piąte w kolejce do brytyjskiej korony, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i dwójce pierwszych dzieci Kate i Williama.

Bukmacherzy przewidywali, że nowy syn pary książęcej otrzyma imię: Arthur, James, Albert, Frederick lub Philip. Louis jest więc pewnym zaskoczeniem. Ale nam się bardzo podoba!

Sprawdź też swoją wiedzę w naszym quizie.

Księżna Kate fot. Eastnews

RadioZET.pl/SI

Oceń