Zamknij

Love Island: Sylwia i Mikołaj zostali rodzicami. Gwiazdy adoptowały dwoje dzieci

Judyta Wanicka
27.11.2019 14:47
Love Island: Sylwia i Mikołaj
fot. Instagram:@sylwia_madenska_official

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak z "Love Island. Wyspa Miłości" zostali rodzicami. Para adoptowała dwoje dzieci z Gambii. Sylwia i Mikołaj zdecydowali się wziąć po opiekę dziewczynkę i chłopca.

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak zwyciężyli w pierwszej edycji reality show Polsatu "Love Island. Wyspa Miłości". Uczestnicy od czasu wyjście z programu pozostają nierozłączni i powoli układają sobie życie pod jednym dachem. Ostatnio islandersi postanowili zrobić sobie przerwę od publikowania gorących zdjęć na Instagramie oraz bywania na warszawskich salonach. Sylwia i Mikołaj wyjechali do Gambii, by pomagać ubogim mieszkańcom miasta Busumbala.

Love Island: Sylwia i Mikołaj zaadoptowali dzieci z Gambii

Sylwia i Mikołaj z "Love Island" od tygodnia przebywają w Afryce na misji charytatywnej. Wyspiarze mieli okazję na własne oczy ujrzeć ogrom biedy panujący w gambijskich miejscowościach.

Kolejny dzień w Gambii minął. Zobaczyliście nie tylko sytuacje w tutejszych szkołach, ale także warunki życia miejscowej ludności. Nie jest dobrze. Śmieci leżą na ulicach, a warunki sanitarne tu praktycznie nie istnieją - napisała zdruzgotana Sylwia.

Wolontariusze zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakupy najpotrzebniejszych produktów dla dzieci z lokalnej szkoły.

Wczoraj odwiedziliśmy kilka szkół w miejscowości Busumbala. Kilkaset dzieci, większość sieroty, bez odpowiednich środków do życia. Kupiliśmy sierotom ryż, olej, cebule, buty, przybory szkolne i książki na okres około 3 miesięcy. Roczny koszt nauki dla jednego dziecka w Gambii to niecałe 100 zł. To naprawdę niewiele, a dla tych dzieci to ogromna szansa! Daje im to przepustkę do samodzielności życiowej - relacjonuje Sylwia. W poniedziałek kupimy dla dzieci brakujące przybory szkolne, kredę i mundurki z plecakami - poinformowała.

Para z "Wyspy miłości" chętnie fotografuje się z dziećmi, które - jak pisze Sylwia - mimo trudnych warunków życiowych, tryskają radością i energią. Kilka dni spędzonych w takim towarzystwie wystarczyło, aby Sylwia i Mikołaj zdecydowali się na adopcję.

Islandersi przygarnęli dwoje gambijskich dzieci. Chłopiec o imieniu Keddy ma 6 lat. Serigne skończyła w tym roku 5. Adopcja będzie odbywała się na odległość. Sylwia i Mikołaj będą jednak dbali o regularny kontakt ze swoimi pociechami i przesyłali im pieniądze na edukację. Na początek para zaopatrzyła dzieci w ubrania, buty i przybory szkolne. 

Przypomnijmy, że na podobną adopcję zdecydowała się niedawno Duża Ania z "Warsaw Shore". Celebrytka przygarnęła afrykańską dziewczynkę o imieniu Ester. Adopcję na odległość w Polsce od kilku lat popularyzuje Martyna Wojciechowska. Podróżniczka została mamą dwóch albinoskich dziewczynek z Tanzanii.

RadioZET.pl/jw