Zamknij

Łukasz Jakóbiak rezygnuje z programu "20m". To przez jego coming out

23.07.2020 21:25
Łukasz Jakóbiak
fot. Tomasz Zukowski/East News

Łukasz Jakóbiak to youtuber, którego kojarzymy przede wszystkim z jego internetowego programu "20m2", w którym gościł wiele znanych twarzy. Program istniał przez osiem lat - aż do teraz. Jakóbiak postanowił go zakończyć, co oznajmił w długim wpisie. Ma to związek z coming outem, którego youtuber-gej dokonał wiosną.

Łukasz Jakóbiak dał się poznać jako sympatyczny youtuber, przez którego kawalerkę przewinęło się mnóstwo gwiazd. Jego działania spotykały się z pozytywną, ale i negatywną oceną - na przykład wtedy, kiedy udawał, że został zaproszony do programu Ellen DeGeneres. W marcu Jakóbiak zdecydował się na coming out i choć od tamtej pory minęły cztery miesiące, to jego "wyjście z szafy" w pewien sposób wpłynęło na dalsze losy wspomnianego programu.

Łukasz Jakóbiak kończy "20m2"

W obszernym wpisie youtuber-gej poinformował, że podjął decyzję o zakończeniu programu.

"Kochani! Pragnę podziękować Wam z całych sił za wspólnie przeżyty, piękny czas. Ponad 8 lat programu, gości, zdarzeń, komentarzy, ale przede wszystkim odkrywania siebie. Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zakończeniem 20m2, ale dopiero zdarzenia z 21 marca, pomogły mi w podjęciu decyzji" - napisał.

To waśnie wtedy, 21 marca Łukasz ujawnił, że jest gejem. W poście napisał również o uczuciach, jakie temu towarzyszyły i o spokoju, jaki przyniósł mu coming out.

Łukasz Jakubiak ujawnia, że jest gejem

"Doświadczyłem tego dnia najwspanialszego jak do tej pory, uczucia spokoju. Poczułem najgłębsze, a przede wszystkim bardzo klarowne uczucie miłości. Spotkałem wtedy najprawdziwszego siebie i usłyszałem, że będę się realizować przez tworzenie przestrzeni, w której inni również będą mogli poczuć miłość. Jest to również jeden z powodów, dla których zakończyłem realizację swojego programu. To najpiękniejszy stan, w jakim byłem" - napisał szczerze.

Co dalej? Łukasz zapowiedział swój nowy pomysł - autorskie warsztaty, podczas których będzie "stwarzał odpowiednie warunki, prowadził do ciszy, odpoczynku od myśli".

RadioZET.pl/AS