Zamknij

Łukasz z „M jak Miłość” wyrósł na prawdziwego przystojniaka. Co dzisiaj robi Franek Przybylski?

Judyta Wanicka
04.10.2019 14:44
Franciszek Przybylski
fot. TRICOLORS/East News

Franciszek Przybylski zdobył popularność jako pierwszy Łukasz Wojciechowski z serialu „M jak miłość”. Chłopak przez sześć lat wcielał się w rolę syna Marty Mostowiak, aż w 2006 roku zastąpił go Adrian Żuchewicz. Franek Przybylski jednak nie skończył z występami przed kamerą. Co dzisiaj robi dawny Łukasz z „M jak miłość”?

Wierni widzowie „M jak miłość” z pewnością pamiętają, że na początku serialu syna Marty Mostowiak, Łukasza, grał Franciszek Przybylski. Chłopak występował w telenoweli w latach 2000-2006. Kiedy zaczynał przygodę z serialem, miał zaledwie 7 lat. Rezolutny chłopak szybko podbił serca widzów i stał się jedną z najpopularniejszych dziecięcych gwiazd w tamtym czasie.

Łukasz był owocem związku sędzi Marty Mostowiak (Dominika Ostałowska) i byłego ministra Norberta Wojciechowskiego (śp. Mariusz Sabiniewicz). Ojciec wyrzekł się go zaraz po narodzinach i wyemigrował z kraju. Marta Mostowiak postanowiła nie mówić synowi, kim jest jego ojciec. Chłopak dorastał w przekonaniu, że jego tata nie żyje. Wątek Łukasza rozwijał się przez kilka kolejnych lat, ale już bez udziału Franka Przybylskiego. W 2006 roku w serialu zastąpił go Adrian Żuchewicz. Obecnie wciela się w niego Jakub Józefowicz.

Franciszek Przybylski – co dzisiaj robi Franek z „M jak Miłość”?

Franciszek Przybylski zniknął z „M jak miłość” i przez pewien czas było o nim cicho. Jedak młody aktor nie zrezygnował z grania. Po „M jak miłość” można go było zobaczyć głównie na wielkim ekranie. W 2009 roku zagrał w filmie „Galerianki” w reżyserii Katarzyny Rosłaniec, w którym wcielił się w rolę samobójcy Michała. Kilka lat później pojawił się w komedii „Facet (nie)potrzebny od zaraz” oraz musicalu wyreżyserowanym przez jego mamę, Agnieszkę Glińską, „Wszystkogra”. Wziął również udział w fabularyzowanym dokumencie „Oni szli Szarymi Szeregami” w roli Jerzego Horczaka „Wróbla”. Ostatnią filmową rolą w jego dorobku jest Bobik w komedii „Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce” z 2018 roku. 

Dziś Franciszek Przybylski ma 25 lat i nadal zajmuje się filmem. Z jego profilu na Instagramie można się dowiedzieć, że studiuje w łódzkiej Szkole Filmowej. Grał niedawno w Teatrze Studio oraz występował na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Na profilu można znaleźć kilka jego aktualnych zdjęć. Trzeba przyznać, że Franciszek Przybylski wyrósł na prawdziwego przystojniaka!

RadioZET.pl/jw