Zamknij

M jak miłość: Agnieszka Judycka przyznała się do depresji. Opowiedziała o chorobie

Sylwia Wamej
23.01.2020 20:11
Agnieszka Judycka
fot. Marek Lasyk/ Reporter/ East News

Agnieszka Judycka, odtwórczyni roli Niny w "M jak miłość" zdradziła, że zmagała się z depresją. Swoje przejścia opisała w mediach społecznościowych.

M jak miłość: Agnieszka Judycka zmagała się z depresją

Agnieszka Judycka, odtwórczyni roli Niny w "M jak miłość" wyznała, że zmagała się z depresją. Aktorka odniosła się do postaci Niny, która w serialu przechodzi załamanie nerwowe. Sama zainteresowana opowiedziała w kulisach "M jak miłość" o swoich doświadczeniach. Jak się okazuje, Agnieszka Judycka zmagała się z depresją wiele lat.

"Bardzo długo starałam się bronić postaci Niny (...) utożsamiałam się z jej doświadczeniem bycia pod ścianą, pewnego załamania nerwowego. Sama zmagałam się z depresją przez wiele, wiele lat mojego życia. Nieuświadomioną (...) Wiem, w jak wiele różnych i trudnych miejsc może ona nas popchnąć. Niestety, u Niny wzięła górę ta negatywna strona... A ja w którymś momencie podjęłam jednak świadomą decyzję, żeby jednak pójść w stronę światła i jest możliwe inne życie" - wyznała Agnieszka Judycka w "Kulisach M jak miłość".

M jak miłość: Agnieszka Judycka o depresji na Instagramie

Agnieszka Judycka tematowi depresji poświęciła również oddzielny post na Instagramie. Wyjaśniła, co ma zrobić osoba zmagająca się z depresją.

"Witajcie, wczoraj w kulisach serialu „M jak miłość” został wyemitowany odcinek, w którym mówiłam o depresji, różnych jej obliczach, sposobach pomocy i mojej własnej historii z tą chorobą.

Od wczoraj dostałam od Was bardzo dużo wiadomości, zarówno tu, jak i na Instagramie, obiecuję, że na wszystkie powoli odpowiem. Dziękuję za Wasze słowa, za Waszą odwagę i mocno trzymam kciuki za wszystkich Was, którzy zdecydowaliście się coś zmienić, a tym którzy cierpią wciąż po cichu, wysyłam moc serca i światła, nie jesteście sami, pamiętajcie proszę. Porozmawiajcie z kimś bliskim, z lekarzem pierwszego kontaktu, powiedzcie o swoich trudnościach, to pierwszy krok na drodze ku wyzdrowieniu. Poszukajcie wspólnie sposobu, żeby sobie pomóc - jest ich wiele. Dieta, ruch, światło, suplementacja, psychoterapia (też na NFZ), czy wreszcie leki - jeśli to w tym momencie niezbędne. Może być inaczej, jeśli tylko wyciągniemy rękę po pomoc.

Drodzy, pora roku jest teraz szczególnie trudna, łatwo o nawroty i spadek formy, sama się z tym obecnie mierzę. Utulcie siebie do serca z łagodnością, zrozumieniem, życzliwością, na ile to tylko możliwe. Zadbajcie o siebie, o to, żeby było cieplej i jaśniej zarówno wokół Was, w Waszych domach, jak i w środku. Zwolnijcie trochę tempo, jeśli to tylko możliwe. I pamiętajcie, proszę, to też minie. A każdy nawet najmniejszy krok ma znaczenie. Będę jeszcze pisać na ten temat, pozostajemy w kontakcie. Moc serca i światła ode mnie, na każdy dzień" -napisała.

Gwiazda "M jak miłość" dodała też, że na swoim Instagramie będzie kontynuować temat depresji.

Zagłosuj

Byłeś/ łaś kiedyś na terapii?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW