Zamknij

Aktor "M jak miłość" i "Plebanii" walczy z rakiem. Rodzina prosi o pomoc

07.04.2021 08:25
Stanisław Pąk w filmie "Karate po polsku"
fot. INPLUS/East News

Stanisław Pąk zmaga się z chorobą nowotworową. Aktor znany z wielu polskich seriali m.in. "M jak miłość", "Plebanii" i "Rancza" potrzebuje pieniędzy na leczenie. Rodzina zorganizowała zbiórkę w sieci.

Stanisław Pąk jest aktorem znanym z licznych ról drugoplanowych. Zagrał w kilkudziesięciu polskich produkcjach filmowych i serialowych m.in. w "Misiu", "Karate po polsku", "M jak miłość", "Plebanii", "Ojcu Mateuszu" czy "Ranczu". W latach 1979–1991 występował w Teatrze Syrena w Warszawie. Należy do najbardziej charakterystycznych epizodzistów.

Od kilku lat Stanisław Pąk zmaga się z nowotworem. W 2016 roku zdiagnozowano u niego raka prostaty, który z czasem rozprzestrzenił się na układ kostny. Do tej pory aktor starał się pokrywać leczenie z własnej kieszeni, choć granie epizodów zapewniało mu jedynie środki na bieżące potrzeby. Ostatnio stan zdrowia Stanisława Pąka całkowicie wykluczył go z życia zawodowego i co za tym idzie - możliwości zarobku. W sieci ruszyła zbiórka na sfinansowanie leczenia gwiazdora polskich seriali.

Zbiórka na chorego bohatera "Chłopaków do wzięcia" zakończona porażką. Nie chcieli mu pomóc?

Stanisław Pąk walczy z rakiem. Aktor "Plebanii" i "Rancza" potrzebuje pomocy 

Internetowa zbiórka dla Stanisława Pąka ruszyła na stronie Zrzutka.pl. Zorganizowała ją żona aktora, Danuta Żurawska-Pąk. W opisie czytamy, że artysta do niedawna przechodził radioterapię, która w wyniku powikłań i komplikacji musiała zostać przerwana. 

W chwili obecnej jedyną szansą dla mojego męża jest specjalne leczenie, które przekracza nasze możliwości finansowe - informuje pani Danuta. Przez ostatnie lata, miesiąc po miesiącu wspierany jest pieniężnie przez najbliższych w zakupie kosztownych leków i wizytach u specjalistów. Teraz jednak, oprócz codziennej pomocy z naszej strony, potrzebne jest jednorazowe, większe wsparcie pieniężne - dodaje. 

Na stronie zbiórki można przeczytać list napisany przez Stanisława Pąka, w którym aktor szczegółowo opisuje swoje zmagania z chorobą i próby leczenia nowotworu. Obecnie na terapię potrzeba 25 tys. złotych. Do końca zbiórki zostało 7 dni.

Pieniądze na leczenie chorego artysty można przekazać na stronie Zrzutka.pl "Ratunek dla Stanisława".

Mariusz Czajka odpowiada na hejt po zbiórce na pogrzeb mamy. Na co przeznaczy tyle pieniędzy? 

stanislaw pak
fot. screen Zrzutka.pl