Zamknij

Macaulay Culkin wyjawił, że był maltretowany przez ojca

Redakcja
24.01.2018 12:01
Macaulay Culkin
fot. ons.pl

Macaulay Culkin zasłynął z roli Kevina McCallistera — wesołego, przebojowego chłopca z hitowych produkcji „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku”. Okazuje się, że jego dzieciństwo wcale nie było tak radosne, jak to mogło się nam wydawać. Aktor zdradził właśnie, że był maltretowany przez ojca.

Jak to się stało, że Macaulay Culkin po wystąpieniu w kilku rewelacyjnych filmach, które otworzyły przed nim drogę do dalszej kariery, wystąpił w kilku mniej znanych produkcjach i niemal po prostu zniknął? Wcześniej mówiło się o tym, że nie radził sobie z popularnością, która tak nagle na niego spłynęła. Dorastając, zaczął wpadać w używki, przez co coraz bardziej oddalał się od szans na role. Co pewien czas w mediach pojawiały się przerażające zdjęcia Culkina zmęczonego narkotykami i alkoholem. Na szczęście aktor podjął próbę uwolnienia się od nałogów.

W 2006 roku wydał książkę „Junior”, w której opisał swoje trudne relacje z ojcem. Teraz jednak, po przeszło 10 latach, postanowił powrócić do tego tematu. W podcaście „WTF with Marc Moron” Macaulay udzielił Moronowi obszernego wywiadu, w którym opowiedział o swoim życiu w Paryżu, Michaelu Jacksonie i toksycznej relacji z ojcem. Choć Culkin przyznaje, że miał całkiem dobre życie, to jednak relacje z ojcem były po prostu złe. Przyznał, że jako aktor przemierzał kraj „zamknięty w pokoju z mężczyzną, który nawet go nie lubił”.

„Był złym człowiekiem. Był napastliwy. Fizycznie i mentalnie. Mogę wam pokazać moje blizny, jeśli chcecie” — powiedział aktor. Wyjaśnił, że ojciec traktował tak nie tylko jego, ale i jego rodzeństwo. Groźbą próbował zmusić ich do pracy i zarabiania pieniędzy. Macaulay stwierdził też, że dopiero rozstanie jego rodziców sprawiło, że wreszcie mógł odejść z show-biznesu. Jako 15-latek pozwał swoich rodziców, co skończyło się odsunięciem ich od kontroli nad jego majątkiem.

Do tej pory ojciec Culkina, Christopher „Kit” Cornelius, nie odniósł się do tych słów. Jak informował wcześniej Daily Mail, Kit wprost stwierdził, że Macaulay nie jest już jego synem.

RadioZET.pl/wtfpod.com/uproxx.com/DailyMail/SA