Zamknij

Maciej Maleńczuk kontra aktywista pro-life. Zaskakująca decyzja sądu

Redakcja
04.12.2018 12:29
Maciej Maleńczuk kontra aktywista pro-life. Zaskakująca decyzja sądu
fot. LUKASZ GAGULSKI/East News

Maciej Maleńczuk toczy sądową batalię z jednym z aktywistów pro-life. Muzyk miał uderzyć go podczas manifestacji antyaborcyjnej w 2016 roku. Z kolei Maleńczuk oskarżył mężczyznę o publiczne zniesławienie. Decyzja sądu wydaje się zaskakująca.

Maciej Maleńczuk walczy w sądzie z jednym z działaczy pro-life, który oskarża go o pobicie. Do incydentu doszło w 2016 roku, podczas odbywającej się w Krakowie manifestacji antyaborcyjnej zorganizowanej przez fundację Pro-Prawo do Życia. Łukasz K. twierdzi, że muzyk podczas szarpaniny uderzył do w twarz. Reprezentują go prawnicy związani z organizacji Ordo Iuris. Od Maleńczuka wymaga się wypłaty 10 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonego oraz dodatkowych 100 tysięcy na organizację pro-life.

EN_01260443_0005
fot. LUKASZ GAGULSKI/East News

Maciej Maleńczuk przed sądem

Równolegle muzyk wytoczył Łukaszowi K. osobny proces. Według jego relacji aktywista publicznie go znieważył. Maleńczuk miał zapytać go podczas manifestacji, czy uważa za stosowne wymachiwanie transparentami ze zdjęciem martwego płodu w otoczeniu dzieci. Łukasz K. miał odpowiedzieć: „spier.... ty ch..u”. Pełnomocniczka piosenkarza podkreśliła jednocześnie, że obelga nie została w żaden sposób sprowokowana. Sąd podjął decyzję, jednak według mec. Anny Lech jest ona co najmniej dziwna. Sprawa została bowiem umorzona ze względu na niepoczytalność Łukasza K.

– To samo zdarzenie, te same osoby, a jedna została uznana za niepoczytalną i nie poniesie odpowiedzialności za swoje zachowanie, ale w drugiej sprawie ta sama osoba ma znaczne oczekiwania finansowe w postaci zadośćuczynienia – mówiła w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” i dodała:

–Prowokowanie nie tylko poprzez epatowanie okrutnymi zdjęciami poszarpanych ciał, ale i za pomocą słownej agresji pozostaje poza karalnością. Próba odparcia ataku zaś jest przedmiotem już dwuletniego procesu karnego.

Będziemy na bieżąco informować o dalszym ciągu sprawy Macieja Maleńczuka.

EN_01260443_0018
fot. LUKASZ GAGULSKI/East News

RadioZET.pl/se.pl/wyborcza.pl/MF