Zamknij

Maciej Orłoś odpowiada Jackowi Kurskiemu. Zacytował słowa Bartoszewskiego

01.03.2021 22:11
Maciej Orłoś
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Maciej Orłoś przez lata był jednym z najbardziej rozpoznawanych dziennikarzy TVP. Prowadził m.in. "Teleexpress". Z Telewizją Polską rozstał się już blisko pięć lat temu. Niedawno jego nazwisko padło z ust prezesa Jacka Kurskiego, dlatego Orłoś poczuł się chyba wywołany do tablicy. Odpowiedział mu w kilku słowach, cytując klasyk Władysława Bartoszewskiego.

Maciej Orłoś po opuszczeniu Telewizji Polskiej zajął się realizacją swoich własnych pomysłów i projektów. Z powodzeniem prowadzi kanał na YouTube, gdzie obserwuje go ponad 100 tysięcy osób. Pracuje także w jednej z rozgłośni radiowych i zdecydowanie świetnie sobie radzi. Prawdopodobnie nie dostrzegł tego Jacek Kurski, który w niedawnej wypowiedzi wspomniał kilka niegdysiejszych gwiazd TVP, które po "zmianie kursu" zdecydowały się opuścić stację. Padło także nazwisko Orłosia.

Jacek Kurski, zapytany przez dziennikarza "Faktu" o to, co czuł po głośnym odejściu Marzeny Rogalskiej, która z TVP związana była przez 12 lat, stwierdził, że nie poczuł nic poza koniecznością zadzwonienia do produkcji i upewnienia się, że mają zastępstwo. Jak zauważył, to samo czuł wtedy, kiedy zwalniały się inne osoby, pracujące dla Telewizji Polskiej. Wspomniał Roberta Makłowicza, Grażynę Torbicką, a także Macieja Orłosia.

Zobacz także: Marzena Rogalska szczerze o przyczynach odejścia z TVP. "To było szaleństwo"

Maciej Orłoś odpowiada Jackowi Kurskiemu

Maciej Orłoś postanowił wyjaśnić Prezesowi TVP, że wbrew jego założeniom, gwiazdy, które odeszły, radzą sobie świetnie. Sam Orłoś nie tylko nie żałuje decyzji o odejściu z Jedynki, ale wręcz uważa, że było to najlepsze, co mógł w swojej karierze zrobić. Na koniec zacytował znane słowa Władysława Bartoszewskiego.

"Jacek Kurski tak raczył się wypowiedzieć ostatnio, m.in. o mnie: „Telewizja sobie poradzi bez niektórych nazwisk i gwiazd, natomiast te gwiazdy sobie nie poradzą bez telewizji. Jak śpiewa poeta, z tylu różnych dróg przez życie, każdy ma prawo wybrać źle.” Nie mam kontaktu z panem Kurskim, a on pewnie nie zagląda na Instagram czy FB... Ale może ktoś mu przekaże ten mój message? Otóż, decyzja o odejściu z TVP była najlepszą, podkreślam - najlepszą zawodową decyzją mojego życia. Przy okazji - przypomniały mi się słowa profesora Bartoszewskiego: „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" - napisał Orłoś.

Pod wpisem znaleźć można mnóstwo komentarzy, w których internauci wyrażają przekonanie, że Maciej Orłoś rzeczywiście zrobił najlepiej, jak mógł. Słowo od siebie zostawiła też inna, była dziennikarka TVP - Agata Młynarska. "Boskie" - podsumowała.

Ciekawe czy słowa Macieja Orłosia dotrą do szefa TVP.

RadioZET.pl/AS