Zamknij

Maciej Stuhr komentuje pandemię. Dla niego brak pracy nie jest straszny

Sylwia Wamej
14.04.2020 15:32
Maciej Stuhr
fot. Kamil Piklikiewicz/ East News

Maciej Stuhr jak wielu aktorów w Polsce, przez pandemię koronawirusa został bez pracy. Maciej Stuhr w rozmowie dla Vogue.pl podkreślił, że on po bardzo intensywnym roku potrzebował czasu dla siebie i bliskich. Dodał też, ze gdyby musiał zostać jeszcze kilka miesięcy bez pracy, nie byłoby to dla niego porażką.

Maciej Stuhr komentuje pandemię koronawirusa. Jak się odnajduje na kwarantannie?

Maciej Stuhr jest jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorów. Gra w filmach, serialach, teatrze i realizuje się w mniejszych projektach. Jednak w związku z pandemią koronawirusa gwiazdor jak większość artystów w Polsce, został bez pracy. W rozmowie z Vogue.pl zdradził, jak pandemia wpłynęła na jego życie. Jak się okazuje, ubiegły rok był dla Macieja Stuhra bardzo intensywny, więc potrzebował on nieco odpocząć.

"Mam za sobą bardzo intensywny rok. Nakręciłem trzy seriale, trzy filmy fabularne, wyreżyserowałem dwa filmy ze studentami z Warszawy i spektakl "Inni ludzie" ze studentami we Wrocławiu, obroniłem doktorat. Bardzo więc potrzebowałem czasu, kiedy mógłbym przez chwilę nie pracować, pobyć z najbliższymi, zmierzyć z własnymi myślami, poczytać" - powiedział  44-letni aktor w rozmowie z Vogue.pl

Maciej Stuhr dodał, że choć sytuacja przez pandemię nie jest  ciekawa i szykuje się duży kryzys, on na swoim koncie ma całkiem pokaźny dorobek artystyczny.

"Mnie się wydaje, że jestem dość bliski odpowiedzi na swoje pytania, ale przecież nie wiem, jak głęboko sięgnie ten kryzys, jak uderzy w nas wszystkich i - czy niezależnie od dzisiejszych odpowiedzi - nie trzeba będzie meblować życia na nowo. Mam przy tym ogromne szczęście, że zrobiłem tyle kariery, ile chciałem" - podkreślił aktor.

Maciej Stuhr przeprowadzi się na wieś?

Maciej Stuhr dodał, że gdyby miał teraz zacząć inne życie, nie zmartwiłby się aż tak bardzo.

"Gdyby okazało się, że mam teraz zacząć wiejskie życie, nie byłoby to dla mnie niewyobrażalnym nieszczęściem" - powiedział.

Zagłosuj

Oglądasz spektakle online?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

RadioZet.pl/Vogue.pl/SW