Zamknij

Maciej Stuhr o piciu alkoholu w trakcie pracy: "Złudne poczucie, że człowiek może więcej niż inni"

22.01.2021 11:13
Maciej Stuhr
fot. Viphoto/ East News

Maciej Stuhr udzielił wywiadu magazynowi "Wysokie Obcasy Extra". Aktor odniósł się do przeszłości i pracy pod wpływem alkoholu. Opowiedział też o przyzwoleniu środowiska aktorskiego na picie przed graniem spektakli.

Maciej Stuhr jest jednym z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Aktor na swoim koncie mnóstwo ról zarówno filmowych, jak i teatralnych, które zapadły widzom w pamięć. Fani aktora będą mogli jeszcze więcej dowiedzieć się o jego życiu, gdyż został właśnie bohaterem najnowszej sesji zdjęciowej magazynu "Wysokie Obcasy Extra". To pierwsza w historii pisma okładka, na której zagościł mężczyzna.

Zobacz też: Maciej Stuhr: Od czterech miesięcy mam kilka zawodów [WIDEO]

Maciej Stuhr o piciu alkoholu w trakcie pracy: "Złudne poczucie, że człowiek może więcej niż inni"

Aktor w szczerym wywiadzie opowiedział m.in. o przyzwoleniu środowiska aktorskiego na picie alkoholu w trakcie prace. Również i jemu zdarzało się to robić.

"Kiedy człowiek upaja się karierą, miewa złudne poczucie, że może więcej niż inni. Dotyczy to również upijania się, w naszym środowisku bowiem istnieje spore przyzwolenie na picie. Więc odpowiadając wprost - wtedy się tego nie wstydziłem. Jeśli po spektaklu, w którym dzięki alkoholowi dokonałeś przekroczenia siebie samego, reżyser jest zachwycony twoją grą, to trudno się wstydzić. Gdybym dostał reprymendę od mistrza, pewnie szybciej zaprzestałbym tych praktyk" - powiedział Maciej Stuhr.

Zwrócił też uwagę na paradoksalną efektywność pracy "pod wpływem".

"Bo kiedy aktor zauważa, że po alkoholu dochodzi do lepszych rezultatów, zaczyna odczuwać strach, czy bez alkoholu również będzie w stanie osiągnąć takie efekty" - wyjaśnił w rozmowie z "Wysokimi Obcasami" i dodał:

"Nieszczęście polega na tym, że aktor po alkoholu robi zdumiewające i niesztampowe rzeczy, a to w teatrze się sprawdza. Co nie zmienia faktu, że partnerować pijanemu koledze to straszna rzecz. Też tego doświadczyłem" - wyjaśnia.

45-letni Maciej Stuhr odniósł się też do małżeństwa. Zapytany, co dziś "przekazałby młodemu Stuhrowi", powiedział: "Nie żeń się za szybko". Pierwszy ślub Maciej Stuhr wziął w wieku 24 lat. Jego żoną była Samanta Janas, której owocem jest 20-letnia córka Matylda. W 2015 roku wziął ślub z dietetyczką Katarzyną Błażejewską. Para wychowuje wspólnie syna Tadeusza. 

RadioZet.pl