Zamknij

Maciej Stuhr o swoich zarobkach: "Zarobiłem ostatnią złotówkę dwa miesiące temu"

Sylwia Wamej
07.05.2020 10:36
Maciej Stuhr
fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News

Maciej Stuhr w jednej z debat Wp.pl odniósł się do sytuacji finansowej artystów okresie pandemii. Aktor podkreślił, że ostatnie pieniądze zarobił w marcu. W komentarzach rozpętała się burza na temat zarobku artystów. Maciej Stuhr w swoich mediach społecznościowych postanowił nieco sprostować ten temat.

Maciej Stuhr  o zarobkach Polaków. "Ostatnią złotówkę zarobiłem dwa miesiące temu"

Maciej Stuhr podobnie jak wielu artystów w Polsce, został bez pracy. Aktor w debacie Wirtualnej Polski "Głosować czy bojkotować" odniósł się oczywiście do wyborów prezydenckich, ale również do sytuacji finansowej Polaków, pokrzyżowanej przez pandemię koronawirusa.

"Przede wszystkim walczymy o nasze bezpieczeństwo. Naszych rodziców, naszych dzieci. Zastanawiamy się, za co zrobimy zakupy w następnym tygodniu. Ja osobiście zarobiłem ostatnią złotówkę dwa miesiące temu. Tym żyje Polska, tym żyją ludzie. To, że my rozmawiamy o tym, czy odkleić kopertę, którą dostaniemy, zakleić ją z powrotem i przesłać, jest właściwie absurdalne. Na tym też polega farsowość tej sytuacji" -powiedział Maciej Stuhr.

Maciej Stuhr o swojej sytuacji finansowej. Co napisał?

Wypowiedź o zarobkach Macieja Stuhra wywołała ożywioną dyskusję internautów. Do tego stopnia, iż aktor musiał się odnieść do sytuacji na swoim Facebooku.

"Szanowni Państwo, bardzo dziękuję za zainteresowanie moimi sprawami finansowymi, ale ponieważ doszło do pewnej nadinterpretacji moich słów, pozwólcie, że sprostuję. Jestem ostatnim człowiekiem na ziemi, który powinien narzekać na swój los i nie zamierzam tego nigdy robić. Mam się względnie dobrze i myślę, że dam sobie radę jako duży chłopczyk (jak mówił Piotrek Bałtroczyk, właśnie przeszedłem z Kinder Biovitalu na Geriavit)" - wyjaśnił Maciej Stuhr. Aktor dodał też, że mimo wszystko znalazł się w tej grupie obywateli, którzy z początkiem marca przestali zarabiać pieniądze.

"Nie zmienia to faktu, że jestem w tej grupie Polaków, którzy z początkiem marca przestali zarabiać, bo nie są na etatach, które by im zapewniały przetrwanie, i na sytuację tej grupy chciałem zwrócić uwagę w kilku wywiadach. Bo skoro aktorzy, którym wiodło się tak dobrze jak mnie, zarobili przez dwa miesiące zero zeta i perspektywy są jakie są, to w jakiej sytuacji są moi koledzy, którym już przed kwarantanną żyło się ciężko? Tyle chciałem powiedzieć i tylko tyle. Dziękuję za uwagę i trzymajmy się ciepło!" - podsumował Maciej Stuhr.

Maciej Stuhr należy do tej grupy artystów, którzy śmiało komentują sytuację polityczno-społeczną w Polsce. Aktor chętnie udziela się w rozmaitych dyskusjach. Komentarzy społeczno-politycznych nie brakuje też na jego Instagramie oraz Facebooku.

Zagłosuj

Jesteś zadowolony/a ze swoich zarobków?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/SW