Zamknij

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka opowiedzieli o rodzicielstwie. Chcą mieć trzecie dziecko?

Sylwia Wamej
12.02.2020 13:58
Maciej Zakościelny
fot. Artur Zawadzki/Reporter/East News

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka opowiedzieli o rodzicielstwie w rozmowie z Katarzyną Burzyńską. Para, która jest rodzicami dwóch chłopców zdradzili m.in. co było dla nich najtrudniejsze w poradzeniu sobie z nową sytuacją w ich życiu. Zdradzili też, czy chcą mieć trzecie dziecko.

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka opowiedzieli o rodzicielstwie. Co było dla nich najtrudniejsze?

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka są rodzicami chłopców: 3,5 letniego Borysa oraz 1,5-letniego Alexa. Choć dzieci są oczkiem w głowie mamy i taty, zarówno Paulina, jak i Maciej podkreślają, że były ciężkie momenty, gdy chłopcy przyszli na świat.

"Prawdziwa odpowiedzialność dopiero się we mnie wtedy rodziła. Człowiekowi się wydaje, że ją ma, ale świadomość odpowiedzialności kształtuje się dużo później i wiąże się z różnymi lękami, pytaniami zadawanymi sobie: Czy pomogę mu zbudować pewność siebie, poczucie własnej wartości? Czy będę miał z nim dobrą relację w przyszłości? Czy jestem na tyle fajnym facetem, że zbuduję w nim fajnego faceta? Czy zwyczajnie będzie mnie lubił?" -mówi Maciej Zakościelny w rozmowie z Katarzyną Burzyńską na blogu Anny Lewandowskiej.

Zarówno Paulina, jak i Maciej nie mają rodziny w Warszawie. Dlatego czasem odczuwali brak wsparcia w opiece nad chłopcami.

"Były momenty trudniejsze. Dodatkowo: nie mamy rodziny na miejscu, więc brak wsparcia i pomocy na co dzień dawał nam się we znaki" - powiedziała Paulina Wyka. Pojawienie się dzieci na świecie zmieniło też związek pary.

"Pojawienie się dziecka totalnie przemodelowuje związek i relacje pomiędzy kobietą a mężczyzną. Jesteś permanentnie niewyspany, zmęczony, rozdrażniony. Pojawiają się oczekiwania, pretensje, złość. Już nie jest tak łatwo odwrócić się i po prostu wyjść. Ta codzienna praca nad związkiem, o której mówi Paulina, to również wysiłek, który wykonujemy codziennie w relacji z naszymi chłopakami."..- dodaje Zakościelny.

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka. Czy chcą mieć trzecie dziecko?

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka dodali też, czy planują trzecie dziecko. "Chyba wystarczy nam dwójka” „Oj chyba tak”- dodał Maciej Zakościelny.

Zagłosuj

Masz dzieci?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/Baby by Ann/ SW