Zamknij

Maffashion odpowiada Telwizji Polskiej. Oskarżono ją o publikowanie fake newsów

28.05.2021 12:31
Maffashion
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Maffashion weszła w konflikt z Telewizją Polską, sugerując, że za wybraniem kandydatury Rafała Brzozowskiego stał Jacek Kurski. TVP odpowiedziała, nazywając Julię Kuczyńską szafiarką. Blogerka postanowiła skomentować sprawę.

Maffashion to jedna z najpopularniejszych w Polsce influencerek modowych i modelek, która pokazała, że działalność w sieci jest opłacalna i może przynieść nie tylko ogromną popularność, ale także wielkie pieniądze. Julia Kuczyńska zaczynała od prowadzenia bloga, by obecnie doskonale radzić sobie w biznesie i być na ustach mediów. Współpraca z prestiżowymi markami, własna kolekcja ubrań, w których pokazuje się między innymi Kourtney Kardashian - Maff zdecydowanie ma się czym chwalić. Jest także aktywna w mediach społecznościowych, wypowiadając się nie tylko na tematy związane z modą.

Maffashion skomentowała udział Rafała Brzozowskiego w konkursie Eurowizji, występ delikatnie to ujmując, przyjęty chłodno, o czym świadczy wynik prowadzącego "Jaka to melodia?".  Zdaniem stacji blogerka insynuowała, że za wyborem piosenkarza stał Jacek Kurski. TVP zarzuciła Julii publikowanie fake newsów i określiło mianem szafiarki, co najwyraźniej nie spodobało się Kuczyńskiej. Zareagowała jednak z poczuciem humoru.

Maffashion odpowiada na zarzuty TVP. Zażartowała z fake newsów stacji?

Oświadczenie TVP niezbyt pochlebnie ocenia działania Julii Kuczyńskiej, a nawet mówi o publikowaniu nieprawdziwych informacji.

- Telewizja Polska przeciwdziałała zamieszaniu w publikacjach jej dotyczących, treści naruszających jej dobra osobiste lub nieprawdziwych. Media społecznościowe nie mogą być strefą fake newsów. Blogerzy i szafiarki nie prowadzą działalności wyjętej spod prawa i muszą respektować powszechnie obowiązujące przepisy oraz prawa innych osób - czytamy. 

Dosyć mocny wpis TVP najwyraźniej nie rozgniewał Maffashion, a raczej ją rozbawił. Na swoim Instastory blogerka opublikowała ironiczny wpis, nawiązując do opinii o naginaniu faktów przez telewizję publiczną.

- Dziękuję TVP za pouczenie w sprawie fake newsów i podawania nieprawdziwych informacji. A co do słowa szafiarka? To było dobre jakieś 10 lat temu - skomentowała.

Wydaje się, że to nie koniec przepychanek Julii Kuczyńskiej i Jacka Kurskiego.