Zamknij

Maffashion podzieliła się nietypową informacją. Zdradziła, z czego uleczyła ją ciąża

24.11.2020 13:35
Maffashion
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Maffashion podzieliła się z internautami nietypową informacją. Zdradziła, że nie musi już unikać czegoś, co dawniej wywoływało u niej reakcję alergiczną. Jak przekonuje Julia Kuczyńska, to wszystko dzięki ciąży.O co chodzi?

Maffashion, czyli Julia Kuczyńska, oraz jej partner Sebastian Fabijański zostali rodzicami we wrześniu 2020. Narodzinami synka Bastiana para pochwaliła się w sieci kilka dni po porodzie. Podobnie zresztą przez dłuższy czas ukrywali, że blogerka jest w ciąży. Od tamtego momentu minęły już ponad dwa miesiące, a Kuczyńska regularnie relacjonuje w swoich social mediach to, jak jej ciało "wraca do siebie". Teraz zdradziła, że dzięki ciąży pozbyła się pewnej uciążliwej dla niej przypadłości.

Zobacz także: Maffashion i Sebastian Fabijański szykują się do ślubu? Zaskakujące wyznanie aktora 

Maffashion pozbyła się alergii dzięki ciąży?

W swoim wpisie na Instagramie Julia Kuczyńska pokazała zdjęcie, na którym pozuje w grubej kurtce, wypełnionej gęsim pierzem. Przyznała, że niemal przez całe życie pierze gęsi i kaczek wywoływało u niej reakcję alergiczną. Teraz to się zmieniło i influencerka jest przekonana, że to może być związane z ciążą.

"Od siódmego roku życia uczulona na pierze gęsi i kaczki, a tu hop. Podobno w czasie ciąży zachodzą w organizmie kobiety takie zmiany, że potrafią zniknąć wcześniejsze uczulenia, nietolerancje żywieniowe etc. W moim przypadku jest to reakcja na pióra. Zobaczymy czy nie wróci wszystko do normy, ale na razie cieszę ta „odmianą”. Może ktoś ma inne przykłady z życia wzięte?"

Część internautek przyznała jej rację, czerpiąc z własnego doświadczenia. Niektóre potraktowały to z przymrużeniem oka.

Co na ten temat mówi nauka? Okazuje się, że w stwierdzeniu Kuczyńskiej jest sporo prawdy, co obrazują liczne badania. Naukowcy przypuszczają, że zmiany, takie jak pojawianie się lub znikanie alergii, moga mieć związek z komórkami płodu, które już od 4-6 tygodnia przenikają do organizmu matki. W ten sposób wywołują w jej ciele nietypowe reakcje.

radioZET.pl/AS