Zamknij

Maffashion skrytykowała Jacka Kurskiego. TVP zażądało od niej sprostowania

25.05.2021 08:27
Maffashion
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Maffashion stwierdziła, że wybór Rafała Brzozowskiego na Eurowizję 2021 był uzależniony od woli Jacka Kurskiego. Blogerka otrzymała wiadomość od TVP z żądaniem sprostowania swojej wypowiedzi. Zrobiła to jednak w prześmiewczy sposób. 

Maffashion trzymała kciuki za występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021 w Rotterdamie, choć nie ukrywała, że Alicja Szemplińska lepiej sprawdziłaby się w roli polskiej reprezentantki. Blogerka związana z Sebastianem Fabijańskim sugerowała, że za wyborem Brzozowskiego zapewne musiał stać prezes TVP Jacek Kurski i to jego obwiniła za hejt, który spadł na gwiazdora "Jaka to melodia?".

Co ty Jacek bredzisz? To tylko ty naraziłeś Rafała na ten hejt, wybierając według własnego widzimisię osobę, która będzie nas reprezentować! I nieważne, że ludzie byli oburzeni, negowali ten wybór. Ktoś inny miał polecieć jako reprezentant naszego kraju - Alicja Szemplińska - powiedziała na Instastories po gratulacjach Kurskiego złożonych naszemu reprezentantowi. 

Eurowizja 2021: TVP dziękuje Rafałowi. Jacek Kurski: "Jeden z najlepszych występów"

Maffashion sprostowała wypowiedź o wyborze Brzozowskiego na Eurowizję

Na reakcję Telewizji Polskiej nie trzeba było długo czekać. Maffashion przekazała fanom, że otrzymała wiadomość od Centrum Informacji TVP z żądaniem sprostowania swojej wypowiedzi dotyczącej prezesa i wyboru Rafała Brzozowskiego.

Żądamy natychmiastowego sprostowania wpisu opublikowanego przez Maffashion, w związku z tym, że zawiera on nieprawdziwe informacje, co do rzekomego wyboru Rafała Brzozowskiego przez Prezesa Jacka Kurskiego. W przypadku niespełnienia żądania Telewizja Polska podejmie stosowne kroki prawne - brzmiała treść maila przesłanego przez TVP.

Kuczyńska potraktowała sprawę poważnie i zastosowała się do prośby, lecz zrobiła to w ironiczny sposób. 

Uprzejmie informuję, iż to nie Szanowny Pan Prezes Jacek Olgierd Kurski wybrał na reprezentanta naszego kraju w konkursie piosenki Szanownego Pana Rafała Brzozowskiego. Kłaniam się w pas i biję w pierś. Z poważaniem Julia ze Złotowa - napisała na Instastory. 

Do swojego sprostowania dołączyła zdjęcie kartki wywieszonej gdzieś "na mieście" z odręcznym napisem: "To nie Jacek Kurski wybrał Rafała!!!". Podobne obwieszczenia pojawiły się także na tablicach i budynkach... 

Zapendowska surowo o Brzozowskim: "Od początku miał zerowe szanse. To artysta przezroczysty"

12
fot. Instastories:@maffashion_official
123
fot. Instastory:@maffashion_official
ds
fot. Instastory:@maffashion_official
dss
fot. Instastory:@maffashion_official
eer
fot. Instastory:@maffashion_official