Zamknij

Maffashion skrytykowana za nową kolekcję. "Jak z obozu koncentracyjnego"

30.07.2020 10:44
Maffashion
fot. Instagram/Maffashion

Maffashion pokazała w sieci zdjęcia swojej nowej kolekcji. Odzież wzbudziła kontrowersje, ze względu na wzór, kojarzący się z pasiakami z obozu koncentracyjnego.

Maffashion i jej partner Sebastian Fabijański niedawno otwarcie przyznali, że Maff jest w ciąży. Mimo to, blogerka modowa nie zamierza w tym momencie udawać się na odpoczynek, tylko ostro wziąć się do pracy i dokończyć wszystkie projekty zanim naprawdę będzie potrzebowała więcej spokoju.

Jednym z działań, na których koncentruje się właśnie Julia Kuczyńska, jest promocja nowej kolekcji jej marki odzieżowej. Aby podsycić emocje, Maff pokazała w sieci zdjęcia z backstage'u sesji nowych ubrań. Takiej reakcji się chyba jednak nie spodziewała. Deseń, który zaprezentowała, skojarzył się niektórym z pasiakiem z obozu koncentracyjnego.

Maffashion: kontrowersyjna nowa kolekcja

Pod jednym z nowych zdjęć Julii Kuczyńskiej pojawiły się komentarze, w których internauci wyrażają jednoznacznie negatywne skojarzenia, jakie nasuwają się im w związku ze wzorem tkaniny oraz nakryciami głowy.

Maffashion pokazała się bez makijażu

"Bardzo słabo! Mi zrobiło się. Niestety, ale wyglądacie na tym pierwszym zdjęciu à la więźniarki obozu koncentracyjnego. Bez grama złośliwości. Bo reszta kolekcji jest ok. Szczególnie materiały są bliskie sercu. Chyba, że efekt zamierzony. To udało się" - głosi jeden z komentarzy. Kolejny jest w podobnym tonie:

"Czytam książkę o Auschwitz i tez trochę skojarzył mi się ten outfit z obozem" - napisała internautka i doczekała się odpowiedzi Maffashion.

"Ja też czytałam, oglądałam filmu, uczono mnie w szkole. A ten materiał to nie jest materiał w paski. Ale rozumiem ze z daleka i w grupie tak komuś się mogło skojarzyć".

Jednak wiele osób staje w obronie kolekcji, twierdząc, że skojarzenia są bardzo na wyrost.

"Bardzo daleko idące skojarzenie. Te są poziome, szersze, w innym kolorze, poszarpane, jest inny krój. Równie dobrze można oburzać się na skórzane płaszcze, w końcu w nich chodzili oficerowie SS".

"Dlaczego w Polsce ludzie we wszystkim muszą dopatrywać się ideologii?! Piękne marynarki, w życiu nie miałabym skojarzenia z żadnym obozem dopóki nie weszłam w komentarze. Powodzenia!" - piszą.

Czy rzeczywiście nowa kolekcja Julii Kuczyńskiej przypomina pasiaki? Nawet jeśli komuś tak się kojarzy, to z pewnością nie tak silnie, jak w przypadku koszul kilku znanych marek - jak np. H&M czy ZARA, które skrytykowano jakiś czas temu. Ale i wtedy również komentowano, że klasyczny wzór, jakim są pionowe pasy, nie może zawsze być kojarzony z obozami koncentracyjnymi.

RadioZET.pl/AS