Zamknij

Magda Gessler boi się szczepionki na koronawirusa. "Zawsze miałam ogromny dystans do szczepień"

Patrycja Chudolińska
22.04.2020 11:13
Magda Gessler
fot. Mateusz Jagielski/East News

Magda Gessler w mediach społecznościowych często poleca naturalne, niekonwencjonalne sposoby leczenia. Okazuje się, że polska restauratorka jest pełna obaw, co do szczepień na koronawirusa.

Magda Gessler jakiś czas temu wywołała kontrowersje swoim wpisem na Instagramie. Gwiazda napisała o właściwościach leczniczych cebuli, przekonując, że chroni ona przed wirusami. Powoływała się przy tym na badania z 1919 roku. Restauratorka za tę publikację została nominowana do "Biologicznej bzdury roku 2020". Jak wyjaśnił autor strony "To tylko teoria", cebula nie chroni przed wirusami, a przytaczane badania nie mogły powstać w 1919 roku ze względu na brak niezbędnego sprzętu w tym czasie.

Magda Gessler wciąż jednak skłania się ku tzw. naturalnym metodom leczenia. Gwiazda w rozmowie z Maciejem Cejrowskim w programie "Kwarantanna Live" opisała swoje obawy przed szczepieniami na koronawirusa.

- Boję się tej szczepionki,  w której nie wiadomo, co będzie. Przeraża mnie, bo już mówią, że będzie ona obowiązkowa i że będą restrykcje. To jest znak zapytania, który każdy sobie stawia. Co oni planują i jaki plan mają na nas, jeśli w ogóle to, co się dzieje, jest jakimś planem na ludzkość - powiedziała gwiazda "Kuchennych rewolucji".

Magda Gessler boi się szczepień na koronawirusa

Gwiazda TVN obawia się, że Polski nie stać na szczepionkę. Dodaje również, że fani podzielają jej obawy.

- Nie stać nas na rękawiczki dla pielęgniarek, nie mamy zabezpieczonej służby zdrowia minimalnym materiałem, który chroniłby ją przed koronawirusem. Jak możemy mówić o czymś tak drogim jak szczepionka, skoro nas nie stać na to, aby dać bezpieczeństwo tym, którzy mają nas chronić przed tą chorobą? (...) Jesteśmy narodem posłusznym, odpowiedzialnym, a w zamian za to ci, którzy się narażają, nie mają poczucia bezpieczeństwa. Co możemy mówić o szczepionce, która na pewno będzie kosztować nie mało i dlaczego na nią nas stać, a nie stać nas na to, żeby zabezpieczyć się przed następnymi zachorowaniami? - zastanawia się Magda Gessler.

Restauratorka podkreśla, że od dawna obawia się szczepionek. Zauważa, że temat szczepień dzieli społeczeństwo.

- Ja zawsze miałam ogromny dystans do szczepień, bo to jest próba organizmu z czymś bardzo obcym (...)Ta szczepionka daje wszystkim ludziom do myślenia, daje też dużo agresji. Ludzie poczuli się kontrolowani i przerażeni, co w tej szczepionce będzie.

Co o tym myślicie?

RadioZET.pl/PCh