Zamknij

Magda Gessler o marihuanie: „Trawka jest lepsza od papierosów”

Redakcja
06.11.2018 13:52
Magda Gessler
fot. Instagram

O tym, że Magda Gessler jest wielbicielką różnego rodzaju ziół, wiadomo nie od dziś. Okazuje się, że dotyczy to nie tylko ziół mających zastosowanie w gastronomii. Restauratorka wypowiedziała się na temat... marihuany.

Magda Gessler jest w Polsce jednym z autorytetów kulinarnych. Gwiazda „Kuchennych rewolucji” ma wielu fanów, którzy cenią jej zmysł smaku oraz nietuzinkowy styl życia. Restauratorka słynie z tego, że otwarcie deklaruje swoje poglądy i otwarcie wypowiada się nawet na kontrowersyjne tematy.

Magda Gessler o medycznej marihuanie

Gessler od lat wiele czasu spędza w Kanadzie, gdzie wraz z ukochanym mają dom. W tym kraju medyczną marihuanę można kupić bez problemu, co prawdopodobnie pozostaje nie bez wpływu na poglądy gwiazdy. Od niedawna Gessler promuje akcję diagnostyki jajnika i radzi, co jeść, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe.

W jednej ze swoich wypowiedzi przyznała, że uważa medyczną marihuanę za jedno z rozwiązań wspomagających terapię nowotworową, które warto stosować.

Lepsza od papierosów

– Olej z konopi, który można dostać w niektórych państwach w Europie, jest lekiem o dużej sile niszczenia nowotworu – powiedziała restauratorka. – Nie podpowiadam, żeby codziennie palić trawkę, chociaż jest lepsza od papierosów i ewidentnie wpływa na humor oraz ogólny stan psychiczny, ale warto wiedzieć, jak się można ratować – wyjaśniła.

RadioZET.pl/SE/SA