Zamknij

Magda Gessler chce zwalczać wirusy cebulą? Gwiazda "Kuchennych rewolucji" skrytykowana

Maciej Friedrich
03.03.2020 12:14
Magda Gessler chce zwalczać wirusy cebulą? Gwiazda "Kuchennych rewolucji" skrytykowana
fot. VIPHOTO/East News

Magda Gessler wywołała w sieci niemałe kontrowersje. Gwiazda "Kuchennych rewolucji" przekonywała fanów, że w walce z wirusami niezwykle skuteczna jest cebula. Restauratorka otrzymała internetową nominację do Biologicznej Bzdury Roku.

Magda Gessler to ceniona polska restauratorka i osobowość telewizyjna, która ogromną popularność zawdzięcza programowi "Kuchenne rewolucje". Charakterystyczne poczucie humoru zjednało celebrytce grono oddanych fanów. Gessler jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie często rozbawia fanów. Jednak jej niedawna aktywność w sieci została mocno skrytykowana. Magda zachwalała sposób na walkę z wirusami, czyli...cebulę.

 Magda Gessler okradziona przez znaną gwiazdę? "Zabrała kosz i nigdy nie wróciła, by za niego zapłacić"

Magda Gessler skrytykowana. Chce zwalczać wirusa cebulą?

Na swoim oficjalnym fanpage'u Magda Gessler opublikowała post, który wzbudził spore kontrowersje. Namawia w nim do wykorzystania zdrowotnych właściwości cebuli. Zdaniem restauratorki jest ona wspaniałą bronią w walce z wirusami.

- To działa, ja mam cebule przekrojoną na pół, wbijamy w nią na widelec, posypujemy grubą solą, starczy na cały dzień. Jest bardzo szkodliwa pod koniec dnia, nie należy jej jeść w żadnej formie, tylko wyrzucić dobrze zamkniętą w foliową torebkę, ważne, jest zbiorowiskiem wszystkich świństw, które latały w powietrzu - instruuje Gessler.

Co więcej, Magda swoją teorię popiera historią z 1919 roku.

- W 1919 roku, kiedy epidemia grypy zabiła 40 milionów ludzi na świecie, w USA był lekarz, który odwiedzał farmerów, aby im pomagać. Wielu z nich niestety zaraziło się chorobą i umarło. Ale gdy ten lekarz zaszedł do domu jednego z nich i ku jego zaskoczenia cała rodzina była zdrowa. Okazało się, że jego żona umieściła nieobraną cebulę w różnych pokojach w domu. Galen nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał i poprosił o obejrzenie jednej z cebul, pod mikroskopem. W rezultacie odkrył, że wirusy grypy są przyklejone do cebuli, i to uratowało tę rodzinę.

 Magda Gessler wegetarianką? „Jakbyśmy połknęli coś z szamba” 

Teoria Magdy Gessler wielu fanom wydała się mocno naciągana, podobnie jak przytoczona historia.

- Tak jak panią szanuję, pani Magdo, za wiedzę z zakresu kulinariów, tak moim skromnym zdaniem wyrażanie swojej opinii na tematy medyczne w formie historyjek bez źródła, są poniżej poziomu znanej restauratorki.

- Pani Magdo, w 1919 roku nie istniały mikroskopy, pod którymi dałoby się zobaczyć jakiekolwiek wirusy, które są nawet kilkaset razy mniejsze niż bakterie. To stało się możliwe dopiero, dzięki mikroskopom elektronowym, z których pierwszy powstał na początku lat trzydziestych, a udoskonalony nie został aż do lat pięćdziesiątych! Należy dbać o higienę i zdrowy rozsądek, a nie szukać rozwiązania w cebuli  - czytamy w komentarzach.

Portal To Tylko Teoria nominował Magdę Gessler do "nagrody" Biologicznej Bzdury Roku 2020.

Zagłosuj

Oglądasz "Kuchenne rewolucje"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF