Zamknij

Magda Gessler ostro o koronawirusie. "Nigdy nie wyjedziemy z Polski"

10.06.2020 11:33
Magda Gessler apeluje do Polaków
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Magda Gessler postanowiła skomentować sytuację Polski w dobie pandemii koronawirusa. Gwiazda "Kuchennych rewolucji" apeluje do Polaków o rozsądek. Jej zdaniem wielu ludzi zapomniało, że zagrożenie nadal jest bardzo poważne i należy zrobić wszystko, by je zlikwidować.

Magda Gessler jest jedną z najpopularniejszych polskich restauratorek i jedna z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych osobowości telewizyjnych. Dzięki brawurowym występom w uwielbianych przez widzów "Kuchennych rewolucjach", w których w często radykalny sposób stara się pomóc polskim restauracjom, zyskał ogromną popularność. Nie bez znaczenia jest jej duża aktywność w mediach społecznościowych. Fani pokochali Magdę za duży dystans do siebie oraz zabawne zdjęcia i filmy, jakie publikuje w sieci.

Magda Gessler to jednak nie tylko osoba, której trzymają się żarty. Gwiazda "Kuchennych rewolucji", jak wiele gwiazd, przejmuje się panującą na świecie pandemią koronawirusa i porusza ten temat w mediach społecznościowych. Jednak w przeciwieństwie do osób negujących zagrożenie i twierdzących, że pandemia może nie istnieć, Magda apeluje do fanów o rozsądek. Tym razem restauratorka podzieliła się przemyśleniami na temat "odmrożenia" Polski i zagrożeń, z jakimi wiąże się zbytnia pewność siebie.

Viola Kołakowska twierdzi, że koronawirus to nie pandemia. "Takie coś nie ma obecnie miejsca"

Magda Gessler apeluje do Polaków. Chodzi o koronawirusa

Magda Gessler za pośrednictwem Facebooka postanowiła przypomnieć rodakom, że nie można bagatelizować zagrożenia koronawirusem, ponieważ mimo zdjęcia części obostrzeń, zagrożenie nadal jest ogromne. Nawiązała do swoich spostrzeżeń znad morza.

- Obserwuję, jak zmieniła się Polska w ostatnich tygodniach, jak świat stanął na głowie. Gdzie jesteśmy teraz? A gdzie moglibyśmy być? Dostaliśmy mocny krok w tył i teraz powoli stawiamy pierwsze kroki. Widzę jednak, że nawet obawa, która w nas żyła przed zamknięciem, nie jest w stanie nas postawić na baczność i zmotywować do przestrzegania norm. Niech wszystko się budzi, działa, ale poczucie obowiązku to nie kwestia mody, tylko stylu życia - czytamy.

Magda podkreśla, że jeśli sami nie zastosujemy środków bezpieczeństwa, na powrót do normalności będziemy czekać bardzo długo.

- Dystans, maseczki, wietrzenie wnętrz… Musimy się tego trzymać! Bo nigdy nie wyjedziemy z Polski, ani nikt do nas nie przyjedzie (...) Ostatnio byłam nad morzem… szał, tłum, kolejki, niezachowywanie dystansu. Obserwowałam to z pokoju hotelowego z niedowierzaniem. Czy to rozsądne? Dystans i przestrzeganie higieny jest teraz gwarancją życia. Zróbmy, co w naszej mocy, aby niedługo granice mogły się otworzyć i abyśmy wyfrunęli z naszych klatek w świat! I przyjęli innych w naszej pięknej Polsce! To nie panika. To zdrowy rozsądek - napisała przejęta Gessler.

Zgadzacie się ze słowami restauratorki?