Zamknij

Magda Gessler nie wpuści do restauracji niezaszczepionych. Edyta Górniak oburzona. "Szyderczy ton"

07.09.2021 09:42
Magda Gessler / Edyta Górniak
fot. VIPHOTO/East News/ Tadeusz Wypych/REPORTER/ EAST NEWS

Edyta Górniak skomentowała słowa Magdy Gessler, która zapowiedziała, że osoby niezaszczepione nie będą wpuszczane do jej restauracji. Wokalistka uznawana za koronasceptyczkę nie kryła swojego oburzenia. 

Edyta Górniak to od pewnego czasu nie tylko wokalistka, ale także osobowość telewizyjna i internetowa. Choć nadal zachwyca fanów głosem i nie można jej odmówić wielkich sukcesów i ponadczasowych przebojów, wiele osób uważa, że nazbyt mocno skupia się na dzieleniu z fanami nie muzyką, lecz przemyśleniami. Warto podkreślić, że równie często teorie piosenkarki nazywane są kontrowersyjnymi, a nawet szkodliwymi. Edyta za pośrednictwem mediów społecznościowych porusza tematy duchowe, ale także mówi o globalnym spisku, krytykuje szczepienia przeciwko koronawirusowi, zdarzyło jej się nawet w jasny sposób negować istnienie pandemii. Z tego powodu uznana została za naczelną polską koronasceptyczkę i stawiana jest obok Violi Kołakowskiej. Nic dziwnego, że postanowiła skomentować głośną wypowiedź Magdy Gessler.

Gwiazda " Kuchennych rewolucji" wydaje się stać na przeciwległym biegunie. Restauratorka nie ma wątpliwości, że w dobie pandemii do restauracji będą wpuszczani ludzie zaszczepieni lub z negatywnym wynikiem wymazu. W przeciwnym wypadku będą mogli zapomnieć o wejściu do lokalu. Te słowa wyraźnie poruszyły Edytę, która odniosła się do nich w rozmowie z "Super Expressem".

Edyta Górniak komentuje słowa Magdy Gessler. Piosenkarka nie kryła oburzenia

Jak można się było spodziewać, opinia Magdy Gessler jest dla Edyty Górniak nie do przyjęcia.

- Prawdę mówiąc, wypowiedzi pani Gessler słuchałam kilka razy, bo miałam nadzieję, że źle coś usłyszałam i zrozumiałam opacznie. Uderzył mnie najpierw drwiący, żeby nie powiedzieć - szyderczy ton tej wypowiedzi. Czy nie łagodniej byłoby powiedzieć "chciałabym, aby wszyscy w mojej restauracji czuli się dobrze"? [...] Wszyscy czujemy przecież podprogowo, że po utworzonych sztucznie różnicach religijnych, poglądowych, politycznych, a także na tle tzw. rasowym, mógłby nastąpić przełom w historii ludzkości i dowieść wreszcie rozwoju cywilizacji. Jeśli znów ludzie staną przeciwko sobie, to znaczy, że zupełnie niczego nie nauczyły nas tragedie naszych przodków - oceniła.

Piosenkarka stwierdziła także, że pandemia nie jest największym problemem, z jakim obecnie boryka się ludzkość.

- Rzeczywistym problemem dziś nie jest choroba, lecz brak człowieczeństwa. Dziecka światopogląd jest tak samo ważny, jak światopogląd osoby starszej. Nie muszą i nie mogą rozumieć wzajemnych przemyśleń. Jednak wszystkich może i powinna łączyć i scalać łagodność w rozumieniu każdego człowieka. Każdy z nas przecież ma swoją drogę życia, własne oczy, własne potrzeby, swój scenariusz rozwoju [...] Jak można powiedzieć o kimkolwiek, cytuję: "wejdą tylko wymazani"? Co to jest za określenie? Czy tak może powiedzieć człowiek o człowieku? Nawołuję do nas wszystkich, ponad wszelkie rozumienie, nie traćmy moralności - podsumowała.

Magda Gessler do tej pory nie odniosła się do komentarza wokalistki.