Zamknij

Magda Gessler ostro o wyborach prezydenckich. "Nie akceptujmy warunków, jakie są nam podawane"

Patrycja Chudolińska
06.04.2020 15:29
Magda Gessler
fot. Instagram/@magdagessler_official

Magda Gessler często wypowiada się na tematy bieżące, dotyczące społeczeństwa i polityki. Tym razem zdecydowała się podjąć temat wyborów prezydenckich. Restauratorka uważa, że powinny zostać przełożone.

Magda Gessler chętnie komentuje tematy bieżące. Fani restauratorki często proszą ją, by odniosła się do ważnych kwestii, w tym tych dotyczących polityki naszego kraju. Prowadząca "Kuchennych rewolucji" w jednym z ostatnich wpisów na Instagramie postanowiła skomentować sytuację związaną z wyborami prezydenckimi. Nie da się ukryć, że okoliczności obecnie nie sprzyjają przeprowadzaniu wyborów.

- Dziś świat stanął do góry nogami… Porywa nas potężny tajfun i wciąga w dotąd nieznaną czasoprzestrzeń… Wywołuje strach, panikę, dezorientację… To, co kiedyś wydawało nam się normalnością, dziś jest idyllicznym życzeniem… Czy to kara za nasz globalizm? Za brak pokory? Za zachłanność? Za zadawanie sobie bólu, krzywdy, ocenę, za szyderczy uśmiech i brak zrozumienia… Dziś jesteśmy nadzy wobec świata… Czy zatem to nowa lekcja człowieczeństwa? Czy nasza nagość zostanie ubrana w pokorę, szczerość, miłość, tolerancję…? Mieliśmy już lekcje. Wiele razy zło uderzyło w świat, w ludzi, w przyrodę, w kulturę... Dziś czuję, jakbyśmy byli obmywani mocnym strumieniem wody... Wierzę, że czystej, krystalicznej wody, która nas odrodzi i wyznaczy drogę. Drogę w głąb sumienia... Ziemia oddycha bo człowiek się zatrzymał! Czujecie jej tętno? Umiecie słuchać? Czy tylko postrzegamy i patrzymy ślepo za tym co najmniej wartościowe…? Może dotąd nie dostrzegaliśmy "środka", nie dostrzegaliśmy "serca"... - zaczęła swój wpis Gessler.

Magda Gessler apeluje do fanów w sprawie wyborów prezydenckich

W dalszej części wpisu Magda Gessler odniosła się do kwestii wyborów prezydenckich. Na ten moment nie ma jednoznacznej decyzji odnośnie tego, czy i w jaki sposób powinny zostać przeprowadzone. Restauratorka uważa, że głosowanie korespondencyjne nie jest dobrym rozwiązaniem.

- Wybory… Symbol wolności naszego kraju! Wyznaczenie dalszej drogi… wyznaczenie nastrojów i obietnica dobrej przyszłości…nadzieja Ufność Biała karta... Nie ignorujmy, tego co się dzieje. Nie dajmy się porwać tajfunowi!!! Nie akceptujmy warunków, jakie są nam podawane na złotej tacy przywilejów! Sprzeczność…wykluczenie… tak jest dziś. Sumienie wobec narzuconej konieczności… Ból łamie mi serce. Całe życie bliskie mi były takie wartości i ideały jak tolerancja, miłość w przeróżnej odmianie, czułość, życzliwość… kolory, uśmiech! Jestem za przełożeniem wyborów, aby te wspomniane wartości nie umarły! Pozwólmy zagłosować Polakom i Polkom w zgodzie z sumieniem, a nie zniewolonym przez obecną sytuację. Zadbajmy o obiektywizm i złapanie świeżego powietrza PO wyjściu z izolacji, w której się teraz znaleźliśmy i która determinuje nasze podejście, nasze myśli i potencjalne wybory.... Niech ten przysłowiowy "wiatr" otworzy nam oczy, rozum i na nowo pozwoli się nam odrodzić i spojrzeć na wszystko z obiektywizmem i zgodnie z WŁASNYM sumieniem… Teraz, w tych warunkach izolacji to jest niemożliwe.... Przesyłam wam mój ogród... moje zen - oświadczyła prowadząca "Kuchennych rewolucji".

Obserwatorzy w większości zgadzają się z jej zdaniem. W komentarzach okazują swoje poparcie. Co myślicie o propozycji Magdy Gessler?

RadioZET.pl/PCh