Zamknij

Magda Gessler otworzyła lodziarnię bez zezwolenia? "Konserwator zabytków nie wydał zgody"

12.06.2020 13:27
Magda Gessler
fot. Instagram/@magdagessler_official

Magda Gessler niedawno otworzyła kolejny lokal gastronomiczny. Budka z lodami znanej restauratorki pojawiła się w zabytkowej części Poznania. Lokalne media donoszą jednak, że lodziarnia została otworzona nielegalnie.

Magda Gessler od jakiegoś czasu z radością promuje własną markę lodów. "Ice Queen Magda Gessler" pojawiły się już w wielu miejscach w Polsce. Niedawno punkt z lodami znanej restauratorki pojawił się także w urokliwej, zabytkowej lokalizacji w centrum Poznania. Lokal już od pierwszych dni cieszył się ogromnym zainteresowaniem przechodniów.

- To przede wszystkim smak mojego dzieciństwa. Odtworzyłam recepturę mojej prababci, która spędziła we Włoszech, na Sardynii całe swoje życie i zawładnięta tym niezwykłym miejscem, jego kolorami, świeżością, intensywnością stworzyła pyszne lody - opowiadała niedawno Magda Gessler.

Zobacz także: Magda Gessler sporo schudła. Pochwaliła się zdumiewająco szczupłą figurą

Magda Gessler otworzyła lodziarnię nielegalnie? "Miejski Konserwator Zabytków nie wydawał zgody"

Okazuje się jednak, że lodziarnia w Poznaniu może przysporzyć Magdzie Gessler kłopotów. Serwis "Czas na Poznań" dotarł do informacji, że budka z lodami restauratorki została postawiona bez niezbędnej zgody Miejskiego Konserwatora Zabytków.

- Lodziarnia jest tymczasowym obiektem budowlanym, wymaga pozwolenia na budowę. Stąd bierze się obowiązek pozytywnej opinii konserwatora zabytków (i posiadania pozwolenia na budowę) (...) Miejski Konserwator Zabytków nie wydawał zgody na lokalizację punktu gastronomicznego (lodziarni) na działce u zbiegu ulic Św. Marcin i Piekary - przekazała Aleksandra Dolczewska, główna specjalistka ds. zabytków nieruchomych i rewitalizacji Centrum z Urzędu Miasta Poznania, w rozmowie z dziennikarzami portalu.

Miejski Konserwator Zabytków zamierza podjąć działania w tej sprawie. Aleksandra Dolczewska przyznaje, że w tym przypadku "najskuteczniejsze będzie postępowanie prowadzone przez nadzór budowlany". Magda Gessler na razie nie skomentowała doniesień poznańskiego serwisu.