Zamknij

Magda Gessler straciła dziecko i miała ciężki poród. Jak ocenia decyzję Trybunału?

23.10.2020 17:16
Magda Gessler
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Magda Gessler skomentowała decyzję Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ze względu na ciężką wadę płodu. Szefowa "Kuchennych rewolucji" sama ma za sobą stratę dziecka oraz trudny poród Lary. Jak ocenia obecną sytuację w Polsce? 

Magda Gessler dołączyła do grona gwiazd, które publicznie zaprotestowały przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w przypadku ciężkiego i trwałego uszkodzenia płodu. Restauratorka, która przed kilkoma dniami została babcią, dobrze wie, jakie konsekwencje zrodzi zaostrzenie przepisów aborcyjnych w Polsce. Szefowa "Kuchennych rewolucji" podzieliła się gorzką refleksją na temat obecnej sytuacji. Jej słowa poruszyły mnóstwo fanów. 

Restauratorka ma ostatnio powody do radości. Jej córka, Lara Gessler, urodziła zdrową córeczkę. Gwiazdę przepełnia szczęście, ale i spokój, że poród u jej córki przebiegł bezpiecznie i bez komplikacji. Restauratorka dobrze pamięta, z jakim dramatem musiała zmierzyć się przed laty, gdy wydawał na świat Larę. - Cesarka trwała 5 godzin. To była jedna z tych chwil, kiedy padło pytanie ostateczne: kogo ratować? - wspominała kiedyś na Instagramie. Wcześniej Magda Gessler boleśnie przeżyła śmierć nowo narodzonego dziecka

Magda Gessler przejmująco o decyzji Trybunału ws. aborcji 

Restauratorka nie ma złudzeń, że władze wydały wyrok na polskie kobiety, które od tej pory nie będą miały prawa do usuwania ciąży z przesłanek embriopatologicznych. 

Stało się coś okropnego. Za wyrok Trybunału kobiety będą płacić nieopisanym cierpieniem. Nieliczne, wybranki losu zapłacą za bilet i zabieg za granicą. Zmuszanie do rodzenia istot niemających szans na przeżycie. Skazywanie matek na patrzenie jak życie, które bez nadziei wydały na świat, kona, czynienie z macierzyństwa męki, to wszystko są szalone wizje fanatyków religijnych. A na stosie ich gorliwej wiary spłoną jak zwykle kobiety - napisała restauratorka. 

Lara Gessler pokazała zdjęcia ze ślubu. Suknia skromna, lecz robi wrażenie [FOTO]