Zamknij

Magda Gessler ostro o protestach i decyzjach rządu. "Pozostawieni na śmierć" [FOTO]

02.11.2020 14:35
Magda Gessler
fot. DZIENNIK LODZKI/Polska Press/East News

Magda Gessler w emocjonalnym wpisie zaapelowała o wsparcie dla przedsiębiorców, których pandemiczne obostrzenia doprowadziły na skraj upadku. Gwiazda "Kuchennych rewolucji" nie przebierała w słowach mówiąc o "pozostawieniu na śmierć". Nawiązała także do trwających strajków kobiet.

Magda Gessler od lat cieszy się nie tylko opinią jednej z najpopularniejszych polskich osobowości telewizyjnych i celebrytki, ale także sprawnej bizneswoman i doskonałej restauratorki. Nie należy zapominać, że gwiazda " Kuchennych rewolucji" i " MasterChefa" nie została do programów wybrana przypadkowo, ale ze względu na swoją widzę i umiejętności. Właściciele podupadających restauracji proszą ją o pomoc, wierząc w jej profesjonalizm, który niejednokrotnie udowodniła. Z pewnością Gessler doskonale orientuje się w sytuacji panującej obecnie w branży gastronomicznej.

A sytuacja ta, co wielokrotnie podkreślają restauratorzy i przedsiębiorcy, jest nie do pozazdroszczenia. W związku z pandemicznymi obostrzeniami w naszym kraju wiele branż ucierpiało, jednak gastronomia z pewnością plasuje się w czołówce. Od 24 października lokale ponownie mogą serwować dania wyłącznie na wynos oraz z dostawą. Choć premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejną pomoc dla przedsiębiorców, Magda Gessler bardzo ostro oceniła działania rządu. Zaapelowała także do fanów o wsparcie przeżywającej kryzys branży.

ZOBACZ TAKŻE:  Kuchenne rewolucje: Magda Gessler zaliczyła wpadkę? Internauci krytykują

Magda Gessler apeluje o pomoc dla gastronomii. Surowo ocenia sytuację w Polsce

Na profilu Magdy Gessler na Facebooku pojawiło się obszerne oświadczenie, w którym restauratorka nie szczędziła ostrych słów. Wyraziła poparcie dla strajkujących kobiet, skupiła się jednak na dramatycznej jej zdaniem sytuacji branży gastronomicznej. Surowo oceniła działa rządu w kwestii poprawy stanu rzeczy.

- Mamy czas rewolucji, ogólnopolskiego strajku kobiet wobec krzywdy i złamania naszych praw. Jestem sercem, wspieram. Apel jednak dotyczy tematu, który dotyczy tych, których reprezentuję! (...) Jestem restauratorką od ponad 30 lat. W swoim zawodowym dorobku stworzyłam od zera kilkanaście restauracji a setkom z Kuchennych rewolucji, dałam drugie życie! W imieniu swoim i branży gastronomicznej, której czuje się głosem i częścią mówię dość! Dostaliśmy od Państwa drugi cios, mocniejszy niż pierwszy (...) Najmniejsi i średni przedsiębiorcy pozostawieni na śmierć. Gdzie tu sprawiedliwość gdy otwarci pozostają duzi, silniejsi: molochy, centra, miejsca, gdzie wszyscy mieszają się jak w jednym garze. Gdzie pomoc dla gastronomii? Restauracje to wbrew pozorom dyscyplina, odległość. Umiemy tego przestrzegać. Branża gastronomiczna powoli umiera. Ginie na Waszych oczach! - surowo oceniła Gessler.

Gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaapelowała do swoich fanów o pomoc w trudnej sytuacji i zamawianiu jedzenia z dowozem lub odbiorem, by przedsiębiorcom udało się przetrwać.

- Kochani Klienci, nie odwracajcie się od nas! Kupujcie na wynos, na dowóz! Wspierajcie! Nie opuszczajcie tych, którzy potrzebują wsparci, bo rząd nam nie pomoże. Jesteśmy sami! Dodajcie nam tlenu, bo nam go odłączyli, nie pozwalajcie umrzeć. Czas jest zły, niepewny, bolesny. Bądźmy solidarni - apeluje Magda.