Zamknij

Magda Gessler zrezygnowała z otwarcia nowej restauracji. „Cały Śląsk jest zatruty”

Redakcja
23.11.2018 15:06
Magda Gessler zrezygnowała z otwarcia nowej restauracji. „Cały Śląsk jest zatruty”
fot. Instagram:@magdagessler_official

Magda Gessler nosiła się z zamiarem otwarcia nowej restauracji w Gliwicach. Ostatecznie zrezygnowała jednak z tego pomysłu. Restauratorka twierdzi, że woda na Śląsku jest skażona i mieszkańcy nie powinni jej pić. Ma się w niej znajdować pierwiastek, którego wchłanianie jest przyczyną nowotworów.

Magda Gessler większości fanów kojarzy się obecnie jako osobowość telewizyjna. Wpływ na to ma duża popularność programu „Kuchenne rewolucje”, w którym Gessler od 2010 roku pomaga upadającym restauracjom stanąć na nogi. Widzowie mogą ją również oglądać w „Kulinarnych podróżach Magdy Gessler” oraz jej autorskim programie „Sexy kuchnia”. Nie można jednak zapominać, że poza pracą w telewizji, Magda jest doświadczoną i prężnie działającą restauratorką. Jest właścicielką oraz współwłaścicielką kilkunastu restauracji w całej Polsce i dalej chce rozwijać swój biznes. Nosiła się z zamiarem otwarcia nowego obiektu, jednak zrezygnowała z tego pomysłu.

ZOBACZ TAKŻE: "Kuchenne rewolucje": Magda Gessler załamana. "Takiego dna jeszcze nie było"

M Gessler
fot. Instagram:@magdagessler_official

Magda Gessler ostrzega mieszkańców Śląska

Gessler planowała otwarcie nowej restauracji w Gliwicach, jednak zrezygnowała. Przyczyną miała być informacja na temat fatalnego stanu wody pitnej na Śląsku. W rozmowie z „Super Expressem” tak tłumaczyła swoją decyzję:

– Nie otworzyłam restauracji w Gliwicach, bo oficjalnie powiedziano mi, że w wodzie jest arsen, więc cały Śląsk jest tak zatruty. Z kranu płynie tam trucizna. O tym się nie mówi, ale arsen, którego jest w nas coraz więcej, to przyczyna wielu nowotworów.

Opinia restauratorki ma stać w sprzeczności z wynikami badań Sanepidu, który po zbadaniu próbek uznał, że gliwicka woda spełnia wszelkie normy. Gessler nie do końca jednak wierzy w te informacje i ostrzega mieszkańców Ślaska.

– Polecam też każdemu zbadać wodę, która leci u nas w kranie, żeby jej nieświadomie nie pić, bo może być skażona. Do spożycia najlepiej kupować wodę w butelkach, bo jest przebadana i nie zawiera szkodliwych substancji.

Popularność Magdy Gessler z pewnością spowoduje w wielu mieszkańcach niepokój, ale czy jej zdanie uznają za ważniejsze niż ocenę Sanepidu?

ZOBACZ TAKŻE: Ile na swoich programach zarabia Magda Gessler?

Gessler
fot. Instagram:@magdagessler_official

RadioZET.pl/se.pl/MF