Zamknij

Magda Mołek przeciw zakazowi aborcji. Wywołała w sieci burzę [FOTO]

Maciej Friedrich
14.04.2020 21:03
Magda Mołek przeciw zakazowi aborcji. Wywołała w sieci burzę [FOTO]
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Magda Mołek wyraziła jasne stanowisko w sprawie projektu ustawy zakazującej aborcji. Dziennikarka sprzeciwia się jej zdaniem średniowiecznym ideom i zachęca fanów do protestów. Pod jej emocjonalnym wpisem sieci rozpętała się burza.

Magda Mołek to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek i prezenterek, która medialną karierę rozpoczynała w Telewizji Polskiej, między innymi jako prowadząca porannego show "Kawa czy herbata". W 2004 roku związała się z TVN, gdzie prowadziła "Taniec z gwiazdami" czy "Dzień Dobry TVN", z którym pożegnała się w 2019 roku. Od 2006 możemy oglądać ją na antenie TVN Style.

Mołek dała poznać się jako osoba mocno zaangażowana w sprawy społeczne, szczególnie zażarcie broni praw kobiet. Nic dziwnego, że postanowiła zabrać głos w sprawie projektu ustawy o zakazie aborcji, która zabraniać ma usunięcia między innymi ciąży wynikającej z gwałtu lub zagrażającej matce. Magdalena dołączyła tym samym do wielu gwiazd nawołujących do protestu, w tym Małgorzaty Rozenek-Majdan.

Magda Mołek broni prawa do aborcji. Fani dziennikarki podzieleni

Na profilu Magdy Mołek na Instagramie pojawiła się grafika związana z protestem przeciwko ustawie zakazującej aborcji. Pod nim dziennikarka umieściła emocjonalny, bardzo ostry wpis.

- To jest wojna (...) Nie znamy jutra, kurczą nam się oszczędności, w mediach wciąż straszą nas, że fala zachorowań dopiero przed nami a tutaj to: sejmowe czytanie tzw. obywatelskiego projektu dotyczącego zaostrzenia aborcji i kar za edukację seksualną. Piekło kobiet w najczystszej postaci (...) Protestujemy! Znajdźcie czas na przeczytanie książki Klementyny Suchanow „To jest wojna” - dziennikarskiego śledztwa, w którym autorka odsłania kulisy działalności specjalnych organizacji, które szykują nam, kobietom, prawdziwe średniowiecze - czytamy w poście Mołek.

Bezkompromisowy post Magdy wywołał w komentarzach niemałe poruszenie. W komentarzach znalazły się zarówno głosy zwolenników poglądów dziennikarki, jak i ich przeciwników.

- Jak matka dwojga dzieci może w jakikolwiek sposób wspierać aborcję. To jest przerażające! - napisała jedna z przeciwniczek.

- Każdy, każda z nas ma prawo wyboru, do swojego zdania. Aborcja to też mój wybór. Nie można przepychać ustaw za moimi plecami po cichu. Zaczyna ktoś robić ze mnie niewolnika i zakładnika - wtórowała słowom Magdy inna.

Zagłosuj

Zgadzasz się z Magdą Mołek?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF