Zamknij

Magda Mołek została pobita. Poruszające wyznanie dziennikarki o zdarzeniu sprzed lat

19.08.2020 21:34
Magda Mołlek
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/EAST NEWS

Magda Molek została pobita. Poruszające wyznanie dziennikarki o zdarzeniu sprzed lat. "Nikt nawet ine zapytał, co się stało".

Magda Mołek to bardzo ceniona i lubiana dziennikarka. Od pewnego czasu intensywnie angażuje się w różne feministyczne, prokobiece tematy. Niestety, nie brak wśród nich i spraw trudnych. Teraz ona sama postanowiła podzielić się z innymi kobietami - w geście solidarności - wydarzeniem sprzed lat, które wstrząsnęło nią i jej nastoletnim wówczas światem.

Ostatnio Molek, która prowadzi swój kanał na YouTube, gościła jako gwiazda u innej youtuberki - Malwiny Błańskiej. Opowiedziała tam o zdarzeniach z czasów, kiedy miała naście lat. Wyznała, że została pobita przez obcego mężczyznę w środku dnia, w publicznym miejscu. Zdarzenie to nie spotkało się z żadną reakcją przechodnów. Teraz o tym opowiedziała na swoim Instagramie.

Magda Mołek w trudnej sytuacji. Jej program po 11 latach znika z anteny. Co dalej?

Magda Mołek pobita jako nastolatka

Mołek zamieściła swoje zdjęcie, przy którym pisze, że dziś jest pewną siebie kobietą. Ale na tę pewność wpływ miało wiele spraw: "cudowny dom rodzinny, wrażliwi nauczyciele i względny jak na tamte czasy komfort finansowy". Przyznaje, że pobicie było "rysą na szkle":

"Rysą na szkle jest dzień, w którym w biały dzień na ulicy w moim rodzinnym mieście, gdy wracałam ze szkoły, wśród tłumu przechodniów, pobił mnie nieznajomy mężczyzna. Podszedł do mnie, szarpnął za ramię i uderzył bardzo mocno w twarz... Nikt mi nie pomógł, nikt nawet nie zapytał, co się stało, nikt nie dostrzegł łez i mojego przerażenia. Miałam 13 lat... Opowiadam Wam tę historię, bo wiem, że nie tylko mnie spotkało coś tak strasznego. Agresja, przemoc, gwałt wobec kobiet to była i jest codzienność w naszym świecie" - napisała.

Na szczęście dziennikarka doszła po tym zdarzeniu do siebie i teraz chce wspierać inne kobiety.

"Ja się podniosłam. Ale o tym „palącym policzku” byłam w stanie opowiedzieć dopiero wiele wiele lat później. Wyparłam to, zapomniałam. Dziś chcę Wam powiedzieć, że tak nie wolno. NIE WOLNO nam się wstydzić tego, że zostałyśmy pobite, znieważone, zgwałcone(!) Wstydzić się powinien TEN, KTO NAM TO ZROBIŁ!" - końcu i zaprasza na kolejny odcinek swojego cyklu w sieci.

RadioZET.pl/AS