Zamknij

Magdalena Lamparska krytycznie o stereotypach: "Szczęście kobiety definiuje obecność mężczyzny"

11.08.2020 14:51
Magdalena Lamparska
fot. Beata Zawadzka/ Reporter/ East News

Magdalena Lamparska w jednym z najnowszych wpisów na Instagramie odniosła się do stereotypów, które panują w naszym społeczeństwie. Mimo że gwiazda nie jest singielką, również i ją dotykają przykre komentarze, z którymi się nie zgadza.

Magdalena Lamparska poruszyła ważny temat na Instagramie. Gwiazda krytycznie o krzywdzących stereotypach

Magdalena Lamparska poruszyła na swoim Instagramie temat stereotypów damskich i męskich, które bywają krzywdzące. Gwiazda opisała sytuację, gdzie wolna i niezależna kobieta została nazwana "starą panną". Choć wydawać by się mogło, że takie określenie singielki to już przeszłość, w niektórych środowiskach wciąż ono funkcjonuje.

"Ostatnio byłam świadkiem stereotypu, który mnie osobiście dotykał i byłam nim totalnie zmęczona."„Starą panną” nazwano przy mnie świadomą, niezależną finansowo, wykształconą, prowadzącą swój biznes kobietę. Miała 34 lata. Sama. Bez partnera obecnie. No coś z nią jest nie tak - stwierdzono! - zaczyna swój wpis aktorka i dodaje: "Serio?! Tak głęboko to funkcjonuje w naszej kulturze, że szczęście kobiety definiuje obecność mężczyzny. W drugą stronę też to działa. Czy panowie, bez partnerki to coś złego? Na pewno jest to dziwne" - podkreśla Magdalena Lamparska.

Magdalena Lamparska zdradziła, iż sama spotyka się z krzywdzącymi komentarzami

Aktorka wyznała też, że mimo iż sama jest zamężna i ma dziecko, również i ją dotykają krzywdzące stereotypy. Według Magdaleny Lamparskiej niezwykle ważne w takich sytuacjach jest stawianie granic i umiejętność reagowania na tego typu komentarze,

"Idąc dalej. Już masz partnera. Pada pytanie o ślub. Później o dziecko. Jeszcze nie pożegnasz się z pieluchami, pada pytanie o drugie, przecież nie będzie jedynakiem...
Tych pytań jest wiele i ciagle łamią granice. Dlaczego o tym pisze? Dlatego, że również mnie to dotyka i nie podoba mi się, że odkąd zostałam mamą, słyszę, że wreszcie stałam się kobietą. A wcześniej nie byłam? Chciałabym, żebyśmy umiały stawiać granice, umiały reagować na tego typu komentarze. Bo to nie o nas, tylko o drugiej stronie. To dla nich jest najważniejsze"  - wyjaśnia Magdalena Lamparska.

Gwiazda "365 dni" poruszyła bardzo ważny temat. Widać to w komentarzach, w których mnóstwo kobiet dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat swoich doświadczeń z krzywdzącymi stereotypami.

Posłuchaj podcastu

RadioZEt.pl