Zamknij

Maja Bohosiewicz opublikowała ważny wpis. Chodzi o pytania o ciążę

25.06.2021 15:47
Maja Bohosiewicz
fot. Mateusz Jagielski/East News

Maja Bohosiewicz opublikowała na swoim profilu na Instagramie ważny tekst. Celebrytka odniosła się do dociekliwych pytań o ciążę, które mogą sprawić przykrość części kobiet. Zaapelowała do fanów o empatię i więcej wyczucia.

Maja Bohosiewicz chętnie udziela się w mediach społecznościowych, w szczególności na Instagramie. Aktorka często dzieli się ze swoimi obserwatorami nie tylko ciekawymi zdjęciami, ale także ważnymi przemyśleniami na temat życia. Tym razem poruszyła kwestię dociekliwych pytań o ciążę. Internauci, których bardzo interesuje życie celebrytów, często dopytują o to, czy dana gwiazda planuje powiększyć rodzinę. Inni doszukują się brzuszka na zdjęciach i sugerują, że kobieta już spodziewa się dziecka. Bohosiewicz zaapelowała, by powstrzymać się od takich pytań i komentarzy.

- Nie powinno się tak nigdy pisać, ponieważ jeżeli trafiliśmy i koleżanka, nie koleżanka, siostra znajoma bądź też nieznajoma jest w ciąży, to pewnie nie chce nam o tym jeszcze powiedzieć. Może nie mówiła jeszcze rodzinie, przyjaciołom, a tym sposobem stawiamy ją w niewygodnym momencie, w którym musi nam powiedzieć, choć nie ma ochoty lub okłamać, choć też nie ma ochoty - stwierdziła.

Zobacz także:  Maja Bohosiewicz ujawniła smutną prawdę o swoim dzieciństwie. "Nie jest to ani modne, ani fajne"

Maja Bohosiewicz ma ważne przesłanie dla fanów

Maja Bohosiewicz zwróciła uwagę na osoby, dla których odpowiadanie na takie pytania może być bardzo bolesne. Niektóre kobiety przeżyły niedawno stratę ciąży albo mimo długich starań nie mogą w nią zajść.

- Może ciąża jest za młoda, może miała różne traumatyczne przeżycia wcześniej? Nikt nie powinien przymuszać nas swoimi słowami do zdradzania mu intymnych rzeczy z naszego życia. […] Być może osoba stara się o dziecko i takie zdanie sprawi jej przykrość. Żeby to zrozumieć, wystarczy minimum empatii - nie trzeba chyba tłumaczyć.

- Nie masz nic miłego do powiedzenia - lepiej zamilcz - podsumowała swój wpis Maja Bohosiewicz.

Zgadzasz się z nią?