Zamknij

Maja Ostaszewska ma koronawirusa. Opisała swoje objawy: "Podróż do łazienki była wyzwaniem"

20.10.2020 12:00
Maja Ostaszewska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Maja Ostaszewska zdradziła, że jest zakażona koronawirusem. Aktorka musiała wycofać się z życia zawodowego i obecnie przebywa w domowej izolacji. W mediach społecznościowych opisała, jak wyglądał przebieg jej choroby.

Maja Ostaszewska przyznała, że ma koronawirusa. Aktorka znana z takich produkcji, jak "Jack Strong", "Body/Ciało" oraz "(Nie)znajomi" musiała wycofać się z życia zawodowego i od prawie dwóch tygodni przebywa w domowej izolacji. W obszernym wpisie w mediach społecznościowych zdradziła, jakie miała objawy. Okazuje się, że 48-letnia aktorka ciężko przechodziła chorobę.

-  Mój widok przez 10 dni [...] Przyszedł bowiem czas na nas. COVID rozpanoszył się w naszym domu. Ból głowy i całego ciała, jakiego nie znałam, jaki nie pozwala spać. Cały czas na środkach przeciwbólowych. Gorączka i dreszcze, brak węchu i smaku, potworna słabość, zawroty głowy. Podróż do kuchni czy łazienki była wyzwaniem. Kiedy mijał kolejny, 8. dzień bez poprawy, lęk czy to draństwo nie postępuje dalej. Ale nie możesz wezwać lekarza, żeby przyszedł, osłuchał cię i ocenił sytuację. Mocno wyczerpana starasz się sama ocenić swój stan. Nie masz pewności czy właściwie. Cały czas niepokój o bliskich - opisała sytuację Maja Ostaszewska na Instagramie.

Zobacz także:  Red Lipstick Monster ma koronawirusa. Ewa Grzelakowska-Kostoglu opowiedziała o chorobie

Maja Ostaszewska ma koronawirusa

Gwiazda miała wiele poważnych objawów, jednak na szczęście czuje się już lepiej. Jest jednak rozczarowana tym, jak w obecnej sytuacji wygląda kontakt z sanepidem.

- Dziś czwarty dzień bez objawów. Zdrowiejemy. Jeszcze kilka dni koniecznej izolacji i wracamy do życia. Choć zostawieni przez system sami sobie - informacja o wyniku testu i że zgłaszają nas do sanepidu przyszła mailem i już nikt się do nas więcej nie odezwał, nie zainteresował. Dopiero po 9 dniach miałam siłę, żeby poświęcić ponad godzinę, żeby dodzwonić się do sanepidu. Jednak cały czas mieliśmy pomoc, wsparcie bliskich i przyjaciół. Nasza wdzięczność dla Was kochani nie znajduje słów. Byliśmy zaopiekowani

Aktorka zaapelowała do swoich obserwatorów o przestrzeganie obostrzeń i zasad higieny: noszenie maseczek, regularne mycie oraz dezynfekowanie dłoni.

- Ale...i tu przechodzę do sedna tego postu, nie opuszcza mnie myśl o tych wszystkich osobach, które przechodzą przez to samotnie. Nie mają do kogo zadzwonić po pomoc, radę, nie wychodzą z tego szczęśliwie jak my. Proszę Was jeśli sami nie obawiacie się COVID-19 pomyślcie o nich. Pomyślcie o innych. O tym, ze dla nich może to być śmiertelne zagrożenie. Pomyślcie o personelu medycznym, który narażając własne zdrowie, walczy dzień i noc o życie pacjentów. Proszę, noście maseczki, myjcie i dezynfekujcie dłonie, stosujecie się do zaleceń. I przede wszystkim w sprawach pandemii słuchajcie lekarzy, epidemiologów. Dziś to nie jest kwestia tego, w co wierzymy, dziś to kwestia EMPATII - zakończyła swój wpis Maja Ostaszewska.

Życzymy Mai szybkiego powrotu do pełni sił!