Zamknij

Maja Sablewska we wzruszających słowach żegna Gienka Loskę. "To był artysta przez duże "A"

11.09.2020 13:10
Maja Sablewska
fot. Viphoto/ East News

Maja Sablewska podobnie jak wiele polskich gwiazd pożegnała zmarłego 9 września Gienka Loskę. W rozmowie z serwisem Plotek.pl wspomniała artystę, nie szczędząc wzruszających i pięknych słów na jego temat.

Maja Sablewska pożegnała Gienka Loskę wzruszającymi słowami. Menadżerka  gwiazd i jurorka, "X Factor", która poznała Gienka Loskę w programie, podkreśla, że 45-letni muzyk był wielkim artystą.

"To był Artysta przez duże „A”. Szedł własną, indywidualną drogą. Bardzo mile wspominam rozmowy z tym wrażliwym człowiekiem, który zawsze był sobą, niezależnie od okoliczności. Przykre, że jego droga zakończyła się tak szybko, zdecydowanie za szybko" - powiedziała Maja Sablewska w rozmowie z serwisem Plotek.pl.

Maja Sablewska pożegnała Gienka Loskę.  "To był  artysta przez duże "A"

Gienek Loska od dwóch lat ciężko chorował. W 20018 roku muzyk doznał rozległego udaru mózgu, podczas pobytu w domu rodzinnym na Białorusi. Od tamtej pory musiał być otoczony intensywną opieką.

"Wczoraj (9.09.20) w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej Mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach doznał rozległego wylewu (...) Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Polskiej Fundacji Muzycznej. 

Gienek Loska był zwycięzcą pierwszej edycji "X Factora". W finale muzycznego show pokonał Adę Szulc i Michała Szpaka. Jego miłością był blues i uliczne granie.

Posłuchaj podcastu

RadioZEt.pl