Zamknij

Maja Staśko komentuje skandal wokół Dominica D'Angelica

25.11.2020 15:53
Dominic DAngelica
fot. VIPHOTO/East News

Maja Staśko komentuje skandal wokół Dominica D'Angelica. Aktywistka wskazuje, że były uczestnik "Top Model" w swoich wypowiedziach nie odnosi się do pewnych faktów. "

Maja Staśko, aktywistka, która często zabiera głos w kwestiach łamania praw kobiet, a także sprawach przestępstw seksualnych, skomentowała aferę w "Top Model" z udziałem byłego już uczestnika programu - Dominica D'Angelica. Model opublikował w swoich social mediach oświadczenie, w którym wyjaśnia, że nie był skazany za przestępstwa seksualne. Właśnie do tego oświadczenia odniosła się Staśko.

Zobacz także: Top Model: Dominic D'Angelica przerwał milczenie. "Nie jestem przestępcą ani oprawcą"

Aktywistka Maja Staśko komentuje sprawę Dominica D'Angelica

W pierwszej wypowiedzi na temat D'Angelica, kiedy cala sprawa dopiero ujrzała światło dzienne, Staśko wyraziła oburzenie faktem, że wielu celebrytów broni D'Angelica. "Nie przestanę krzyczeć, dopóki naszą automatyczną reakcją po ujawnieniu przemocy nie będzie: „Jak mogę wesprzeć ofiarę?”, zamiast „Niszczycie mu życie, strącacie go w przepaść" - napisała.

Teraz, kiedy model wydał oświadczenie, aktywistka zauważa, że w jego komentarzu nie ma ani słowa o samym zarzucanym mu czynie. "Problem w  tym, że uznanie, że do stosunku doszło z osobą poniżej wieku zgody, to po prostu przyznanie się do gwałtu" - zaznacza Staśko. Ponadto, aktywistka kwestionuje słowa byłego uczestnika "Top Model", w których tłumaczył, że zgodził się na karę, bo nie miał środków na kolejne rozprawy. Staśko pokazuje przy tym screen rozmowy z organizacją, wspierającą w USA kobietę i jej matkę.

Staśko
1

"W Ameryce jeśli nie stać cię na adwokata, sąd wyznaczy go bezpłatnie" - aktywistka cytuje wypowiedź przedstawiciela organizacji. Sama zauważa, że dowody w tej sprawie są niepokojące.

"Siniaki na ręce, brzuchu. Popisane nogi. Nie rozumiem, dlaczego Dominic się do tego nie odniósł ani słowem" - przekonuje.

Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Ciekawe, czy D''Angelica odniesie się do słów Mai Staśko.

RadioZET.pl/AS