Zamknij

Majka Jeżowska porównała Andrzeja Dudę do Zenka Martyniuka? Fani podzieleni [FOTO]

13.07.2020 18:21
Majka Jeżowska porównała Andrzeja Dudę do Zenka Martyniuka
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Majka Jeżowska nie ukrywa, że nie jest zadowolona z wyników wyborów prezydenckich. Piosenkarka nie kryła wzburzenia i w mediach społecznościowych porównała Andrzeja Dudę do "króla" disco polo Zenka Martyniuka. Wywołała w sieci prawdziwą burzę.

Majka Jeżowska to pochodząca z Nowego Sącza piosenkarka, która dla wielu nieco starszych słuchaczy jest postacią kultową. Wielu trzydziestolatków wychowywało się na hitach takich jak "Wszystkie dzieci nasze są" czy "A ja wolę moją mamę". Jeżowska bowiem specjalizowała się w piosenkach skierowanych do dzieci i młodzieży. Od 2003 roku jest ambasadorką dobrej woli UNICEF, otrzymała także Order Uśmiechu. Nigdy nie kryła swojej sympatii dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka. Mocno wspierała charytatywną akcję, a w roku 2019 dała koncert na festiwalu Pol'and'Rock, który okazał się jednym z najlepiej przyjętych występów.

Majka Jeżowska, podobnie jak wiele innych gwiazd, nie zamierza ukrywać swoich preferencji politycznych i odważnie zabrała głos w sprawie wyborów prezydenckich 2020. Wyborów, które w wyjątkowy sposób podzieliły Polaków na dwa obozy i wywołały niemałe poruszenie. Jeżowska najwyraźniej liczyła na wygraną Rafała Trzaskowskiego, ponieważ dosyć ostro skomentowała opublikowane wyniki wyborów.

 Majka Jeżowska kusi ciałem w bikini: "Nago wyglądam lepiej niż w ubraniu"

Majka Jeżowska porównała Andrzeja Dudę do Zenona Martyniuka

Na profilu Majki Jeżowskiej na Instagramie pojawił się post, który wywołał niemałe kontrowersje. Piosenkarka w dosadny sposób wyraziła swoje niezadowolenie, porównując obecnie panującego prezydenta Andrzeja Dudę do...Zenona Martyniuka, gwiazdora disco polo.

- Wybieraliśmy między wykładem noblowskim Olgi Tokarczuk a Sylwestrem Marzeń Zenka Martyniuka. Wygrał Zenek - stwierdziła wokalistka.

Mocne słowa gwiazdy wywołały niemałe poruszenie. Jak zwykle bywa w takich sytuacjach, pojawili się zarówno krytycy Majki Jeżowskiej, jak i jej obrońcy.

- Popieram słowa Pani Majki, bardzo żałuję, że nic się nie zmieni i dalej będzie tak samo - napisała jedna z internautek.

- Czym się różni Zenek od „A ja wole moją mamę” ? Twórczość tych samych lotów ! Lekka, łatwa i przyjemna. A noblistka plującą na Polskę, może nie trafia w gusta Polaków?! - napisał inny użytkownik Instagrama.

Pod postem Majki zawrzało, a jak wy oceniacie "kwieciste porównanie" Andrzeja Dudy do słynnego Zenka.