Zamknij

Małgorzata Kożuchowska o późnym macierzyństwie: "Żałuję, że nie mamy drugiego dziecka"

11.08.2020 14:11
Małgorzata Kożuchowska
fot. Mateusz Jagielski/ East News

Małgorzata Kożuchowska została mamą po 40. roku życia. Gwiazda nie ukrywa, że późna ciąża nie była dla niej łatwa. W wywiadzie dla Baby By Ann przyznała, że lekarze dawali jej bardzo nikłe szanse na zostanie mamą.

Małgorzata Kożuchowska opowiedziała o późnym macierzyństwie

Małgorzata Kożuchowska została po raz pierwszy mamą w wieku 43 lat. Aktorka, która jest szczęśliwą mamą synka Jasia, udzieliła wywiadu dla serwisu Baby By Ann, w którym opowiedziała o późnym macierzyństwie. Zdradziła, że zajście w ciążę w jej przypadku było niemal zerowe.

"Pierwszy pozytywny wynik testu wysłałam mojej pani doktor, a ona poprosiła, żebym to badanie powtórzyła za 48 godzin, bo dopiero wtedy będzie można mieć pewność. Później powiedziała mi, że z medycznego punktu widzenia na zajście w ciążę miałam... 2% szans" - podkreśla Małgorzata Kożuchowska.

Gdy Małgorzacie Kożuchowskiej udało się zajść w ciążę, musiała być bardzo ostrożna. "Moja ciąża była trudna... Trzeba było na nią chuchać i dmuchać. Od mojej pani doktor usłyszałam: "Za nami dopiero pierwszy etap, bo przecież nie chodzi o to, żeby pani urodziła dziecko, ale o to, żeby pani urodziła dziecko zdrowe." Dlatego też przez pierwsze trzy miesiące musiałam leżeć - wyjaśnia Kożuchowska.

Dla aktorki bardzo trudny był również powrót do formy po ciąży.

"W ciąży dużo przytyłam. Brałam też leki, co dodatkowo utrudniało mi powrót do starej wagi. Ostatecznie dopiero po roku byłam w stanie wrócić do swoich ubrań sprzed ciąży. Pamiętam, że Bartek kupił mi stepper do ćwiczeń, ale po kilku tygodniach stwierdziłam, że zanudzę się na nim na śmierć i do dzisiaj stoi samotnie bidulek na tarasie" - powiedziała Małgorzata kożuchowska.

Małgorzata Kożuchowska żałuje, że nie ma drugiego dziecka

Gwiazda otwarcie przyznała też, że żałuje, iż razem z ukochanym nie mają drugiego dziecka.

"Jestem dumna z tego, że mi się udało. Że byłam tak zdeterminowana… Żałuję tylko, że nie mamy drugiego dziecka" - podkreśliła.

Prywatnie Małgorzata Kożuchowska jest szczęśliwą żoną Bartłomieja Wróblewskiego. Para doczekała się synka Jana Franciszka, który przyszedł na świat w październiku 2014 roku.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl