Zamknij

Małgorzata Kożuchowska pokazała zdjęcie sprzed 23 lat. Nawiązała do roli w filmie o Gierku

07.08.2020 14:31
Małgorzata Kożuchowska
fot. Kamil Piklikiewicz/ East News

Małgorzata kożuchowska chętnie wraca na swoim Instagramie do archiwalnych zdjęć. Tym razem pokazała fotografię sprzed 23 lat. Nawiązała też do najnowszej roli w filmie "Gierek".

Małgorzata Kożuchowska pokazała zdjęcie sprzed 23 lat. Nawiązała do roli w filmie "Gierek"

Małgorzata Kożuchowska co jakiś czas publikuje na swoim Instagramie archiwalne zdjęcie z czasów studiów czy początku aktorskiej kariery. Tym razem zdecydowała się pokazać zdjęcie sprzed 23 lat. Włosy spięte w kok i wyrazisty makijaż sprawiają, że aktorka na fotografii prezentuje się dość poważnie. Jej samej taki wizerunek, zwłaszcza fryzura skojarzył się z rolą Stasi Gierek, w którą wciela się aktorka.

"Okazuje się, że już około roku 1997 cichaczem przygotowywałam się do roli Stasi Gierkowej... Są dwie teorie: jedni zaczynają budowanie roli od butów...inni od głowy.." - napisała gwiazda. Fani bardzo ciepło zareagowali na tę fotografię, pisząc w komentarzach mnóstwo komplementów.

"Świetna z Pani aktorka, w każdej roli uwielbiam Panią", "dalej piękna i młoda", "taką cię pamiętam z Kilerów"  - pisali.

Gierek: Kiedy premiera filmu?

Małgorzata Kożuchowska zagra w filmie "Gierek" u boku m.in. Michała Koterskiego. Wcieli się w postać żony Edwarda Gierka - Stanisławy,

 "Akcja filmu obejmie lata od 1970 do 1982, czyli okres, kiedy Edward Gierek był pierwszym sekretarzem KC PZPR, a potem został od władzy odsunięty. Był przez rok internowany, otarł się o śmierć. Ważna ma być też warstwa czysto obyczajowa. Gierkowska dekada to był przecież okres, gdy w Polsce zrobiło się trochę bardziej kolorowo – ubrania, fryzury, samochody, wszystko staramy się wiarygodnie oddać "– mówił o filmie producent Janusz Iwanowski w rozmowie z Onetem. Premiera filmu planowana jest na jesień 2021 roku. Oprócz Małgorzaty Kożuchowskiej i Michała Koterskiego w produkcji  pojawią się też m.in. Rafał Zawierucha, Cezary Żak, Jan Frycz oraz Ewa Ziętek.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl