Zamknij

Małgorzata Kożuchowska wyśmiewana z powodu wiary? „Katolka”

Redakcja
10.08.2018 11:47
Małgorzata Kożuchowska wyśmiewana z powodu wiary? „Katolka”
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

O Małgorzacie Kożuchowskiej ciężko powiedzieć coś złego. Sympatyczna aktorka robi karierę, otrzymuje masę propozycji, a wokół siebie zebrała rzeszę wiernych fanów. Okazuje się jednak, że część środowiska filmowego ironicznie wypowiada się na temat jej głębokiej wiary.

Małgorzata Kożuchowska to aktorka ciesząca się nie tylko niesłabnącą popularnością, ale także niezmienną sympatią swoich wiernych fanów. Jej kariera rozwija się wspaniale, niedługo będziemy mogli obejrzeć ją między innymi w nowym filmie Patryka Vegi „Plagi Breslau”. Niedawno została także uznana przez magazyn „Forbes” najcenniejszą krajową aktorką. Sympatię widzów Małgorzata w dużej mierze zawdzięcza wizerunkowi żony i matki, która nie wstydzi się swojej wiary. Kożuchowska bowiem otwarcie deklaruje się jako zaangażowana katoliczka. Okazuje się jednak, że nie wszyscy w tak pozytywny sposób oceniają szczere wyznania aktorki.

Małgorzata Kożuchowska otrzymała złośliwy przydomek

Religijność Małgorzaty Kożuchowskiej miała spotykać się z drwinami ze strony części środowiska filmowego. Podobno zyskała nawet złośliwy przydomek „katolki”. Sama aktorka miała dowiedzieć się o całej sytuacji od jednego z reżyserów. Opowiedziała o tym w wywiadzie dla magazynu „Zwierciadło”, przytaczając przeprowadzoną rozmowę.

– Ale co to znaczy „katolka”? To znaczy sekciara. Sekciara?! Brzmi groźnie... Czyli że co? Wiara w Boga czyni cię sekciarzem? Co to w ogóle oznacza w odniesieniu do aktora?

Aktorka jest zaskoczona, że ktoś może łączyć jej prywatne życie i przekonania z życiem zawodowym. Nie widzi również związku wyznawanej wiary z rzemiosłem aktorskim. Sama uważa, że są to sprawy wyłącznie osobiste.

– Traktuje się mnie inaczej, bo chodzę w niedzielę do kościoła? To ma mnie dyskwalifikować? Co to ma w ogóle wspólnego z zawodem, jaki wykonuję? Nie wiem, może ktoś się obawia, że zacznę na planie nauczać albo nawracać?

Na szczęście złośliwości ze strony środowiska nie mają żadnego wpływu na stale rozwijającą się karierę sympatycznej aktorki.

RadioZET.pl/MF